Denizlerin ve okyanusların kirlenmesine neden olan güneş filtrelerinin kullanımı her geçen gün daha da eleştirilen bir konu haline geliyor. Her yıl 14.000 ton güneş  kremi mercan resiflerinde birikiyor (1). Ancak cildinizi güneş ışınlarına karşı korumak, UVA ve UVB ışınları güneş yanıklarına, cilt yaşlanmasına ve cilt kanserine  neden olduğu için, artık çok daha önemli bir hale geldi.

Caudalie, yıllar süren araştırmalardan sonra koruma, güvenlik ve doğa açısından  en iyi çözümü geliştirdi ve 2019 yılında cilt ve doğa için güvenli 5 güneş  ürününden oluşan yeni serisini lanse ediyor.

YENİ NESİL GÜNEŞ KORUYUCULAR & GÜVENLİ FİLTRELERİN SEÇİMİ

Caudalie’nin yeni nesil güneş koruyucuları, yüksek güneş korumasının yanısıra  güneşe bağlı yaşlanmaya  karşı da koruma sağlıyor. Etkili filtreleme sisremi sayesinde; Avrupa’da kullanımına izin verilen 25 molekülü inceleyerek oksibenzon ve oktokrilen gibi endocrine zarar veren kimyasal filtrelere; nanopartikül filtrelere; deniz ekosistemini zehirleyerek her yıl binlerce mercanın ölümüne neden olan toksik filtrelere (oksibenzon ve oktinoksat) formüllerinde hiçbir şekilde yer vermedi.

HÜCRELERİN KALBİNDE YAŞLANMA KARŞITI KORUMA

Yeni Patentli Antioksidan Kompleks

Güneşe maruz kalındığında UVB ışınları cilt  yüzeyinde yanıklara neden olurken; UVA ışınları  cildin derinlerine ulaşarak cilt yaşlanmasına sebep olur.  Bu kolajen seviyesinde azalmaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve lekeler gibi geri döndürülmesi zor olan hasarlar yaratır. Cildin erken yaşlanması; DNA’nın yapısının değişmesine  ve hatta cilt kanserine neden olabileceği için çok daha tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Caudalie’ye özel içerikler:

Caudalie, duyulara hitap eden, yapışkan bir his  bırakmayan, alkol veya silikon içermeyen dokular yarattı.  “Sağlıklı ışıltı” etkisi bronz teninizin güzelliğini anında ortaya çıkarır. Duyulara hitap eden yaz kokusuna sahip güneşli frangipani çiçeği uygulamayı daha keyifli hale getirmektedir. Caudalie’nin formüllerinde üzümden elde edilen iki eşsiz içerik bulunur: Organik üzüm suyu ve Üzüm çekirdeği  yağı cilde maksimum oranda nem verir. • Yatıştıran mineraller ve nemlendiren bitkisel şekerler yönünden zengin organik üzüm suyu cildin doğal nem mekanizmalarını harekete geçirerek sürekli olarak suyun cilde dağılmasını sağlar. • E vitamini, linoleik ve Omega 6 esansiyel yağ asitleri yönünden zengin üzüm çekirdeği yağı cildi besler, dengeleyerek yeniler, yağlandırmadan nemlendirir  ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Caudalie, 3 güçlü aktif içeriği bir araya getirerek yeni bir patentli  antioksidan kompleks (patent n°PCT/FR2016/052294) yarattı:  Polifenoller, ladin ağacı özü ve E vitamini.

• Üzüm çekirdeğinden elde edilen polifenoller kolajen rezervlerini koruyarak cildin doğal antioksidan sistemlerini güçlendirir.

• Ladin özü belirli polifenoller (lignanlar)  yönünden zengindir. Cildin doğal savunma mekanizmalarını güçlendirir ve antioksidan  etki sunan üzüm çekirdeği polifenolleri ile sinerji  içinde çalışır.

• E vitamini hücre zarı ve sebumu serbest radikallere karşı koruyarak polifenollere tamamlayıcı etki sunar.

Caudalie tarafından seçilen 4 güneş filtresiyle bir araya getirilen bu kompleks ikili yaşlanma karşıtı koruma sağlar.

Güneş ışınlarının neden olduğu DNA hasarlarına karşı güneş filtrelerinin etkinliğini (%99’a kadar (5)) arttırırken, cildi yaşlanmanın ana sebeplerinden biri olan oksidatif strese karşı korur (UV ışınlarının neden olduğu serbest radikalleri yüzde elli oranında engeller).

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.