Sandalye çeşitleri; kullanım alanlarına ve tercihlere göre farklı malzemelerden yapılıyor. Bu nedenle yapı ve görünüşlerinde değişiklik gösteriyor. Değişmeyen tek şey ise hayatımızda aktif olarak yer almaları. Her biri fonksiyonel olmasının yanında küçük birer dekorasyon kahramanı. Peki, siz daha önce evinizin bu küçük ve bir o kadar da işlevsel eşyalarına hiç dekoratif gözle bakmış mıydınız? İşte sizler için dekorasyon önerileri ve satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar…

 

Her İhtiyaca Cevap Veren Sandalye Çeşitleri
Enfes yemeklerinizi yediğiniz, yemekler esnasında adeta aile buluşma merkezine dönen mutfağınızın olmazsa olmazları: Yemek masası ve sandalyeler. Mutfak sandalyesi modelleri plastik, metal, ahşap ve deri gibi birçok farklı malzemeden ve birçok farklı tasarımla üretiliyor. Bu ürünlerde öne çıkan özellikler ise; kolay temizlenebilirlik, hafiflik ve rahatlık. Özellikle yaz aylarında vaktinizin büyük çoğunluğunu harcadığınız bahçe ve balkonlarda oturma ihtiyacınızı bahçe sandalyeleri karşılıyor. Bahçelerde en çok yıkanabilir ve hafif olan plastik modeller ile doğal görünümlü ahşap ve hasır örgü modeller tercih ediliyor. Bu ürünler çürüme, paslanma ve renk solmalarına karşı dayanıklı olarak öne çıkıyor. Doğayla içi içe olmayı ve macerayı sevenler için kamp sandalyeleri vazgeçilmez bir ekipman. Katlanabilir, hafif ve portatif yönleriyle öne çıkıyor. Böylece piknikler dahil evinizin rahatlığını nereye isterseniz oraya götürmenize imkan tanıyor. Tabureler; evinizde, bahçenizde ve banyonuzda neredeyse hiç yer kaplamadan ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Kalabalık misafirlerinizin oturması için alan yaratan tabureler, aynı zamanda sadece dekoratif amaçla da kullanılıyor.

 

Küçük Kahramanlarla Dekorasyon Fikirleri
Evimizi dekore ederken en çok büyük mobilyalara özen gösteriyoruz. Ancak unutmayın ki; şeytan ayrıntıda gizlidir! Ev dekorasyonunda yapacağınız küçük dokunuşlar umduğunuzdan daha fazla etki yaratıyor. Ev dekorasyonunun küçük kahramanları olan sandalyeler de, son yıllarda düz çizgilerden yumuşak çizgilere geçiş trendinden nasibini alıyor. Bu nedenle seçiminizi yaparken, çizgilerin son trendlere uygun olup olmadığını değerlendirmeyi unutmayın! Eğer masa ile birlikte kullanacaksanız, sandalye modelleri tercihinizi masanıza uygun hale getirmelisiniz. Ahşap bir masa ile ahşap ayaklara sahip beyaz renkli kumaş kaplı modelleri kullanmanız dekorasyonunuza olumlu yönde etki yapacaktır. Mutfağınız için sandalye seçerken mutfağınızın genel dekorasyonuna dikkat etmelisiniz. Ahşap ağırlıklı bir mutfağa sahipseniz, doğru tercih yine ahşap sandalye modelleri olacaktır. Ancak mutfağınız daha modern bir tasarıma sahipse, gri renkli beyaz eşyalarınız ile metal ve krom modeller harika uyum sağlayacaktır. Bahçelerinizin doğal havasıyla uyum yakalamak istiyorsanız ahşap ve hasır örgü modelleri tercih etmelisiniz. Böylece bahçenizin doğal atmosferini destekleyebilirsiniz. Ev dekorasyonuna taburelerle de dekoratif dokunuşlar yapmak mümkün. Örneğin; pastel tonlarda Chester koltuk modelleri ile dekore ettiğiniz salonunuzda ahşap taburelerle destekleyebilirsiniz. Ahşap taburelerin üzerine koyacağınız yeşil bitkili saksılarla harika bir hava yaratabilirsiniz. Renkli koltuk takımları ile dekore ettiğiniz sportif odalarınızda ise rengarenk modellerle gökkuşağı havası estirebilirsiniz.

HyperFocal: 0

Sandalye Alırken Bunları Aklınızdan Çıkarmayın!

Mobilya seçimlerinde dekorasyon kadar önemli olan birkaç husus daha var. İşte sandalye alırken aklınızdan çıkarmamanız gereken noktalar…

 

  • Eğer çocuklu bir aile iseniz, mutfak sandalyesi alırken kumaş kaplı modellerde kolay temizlenebilen kumaşa sahip ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Üzerinde uzun süre oturacağınız modelleri alırken rahatlık ve konfora özen göstermelisiniz.
  • Bütün mobilyalar için oldukça önemli olan olan kalite ve dayanıklılığa önem vermelisiniz.
  • Sandalye seçerken boyutlarına özen göstermelisiniz. Küçük odalar için daha küçük ve katlanabilir modelleri tercih etmelisiniz. Eğer masa ile birlikte kullanacaksanız, alacağınız ürünün boyunun masanızın boyu ile orantılı olmasına dikkat etmelisiniz.

Ev denince akla gelen ilk marka olan Koçtaş, yüzünüzü güldürecek sandalye fiyatları ile sizlere en kaliteli ürünleri sunuyor. Haydi siz de hemen Koçtaş web sitesinden size en uygun modeli tek tıkla sipariş edin!

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.