Bu yaz tatil için Birleşik Krallık dışını planlamıyorsanız üzülmeyin, harika bir seyahat önerisiyle geldik! İngilizce Glamour ve Camping kelimesinin birleşimiyle ortaya çıkan yeni tatil trendi Glamping, “Çekici- Kamping” anlamına geliyor ve bu sezonun favori tatil alternatifi arasında hızlıca yükselişe geçiyor.

Aslına bakarsanız bu yaz Birleşik Krallık’ta kalmanın pek çok faydası var; kısa mesafeli uçuşlar bile büyük miktarlarda CO2 üretiyor, dolayısıyla seyahatleri azaltarak gezegen için fayda sağlarken, doğada geçirilmesi planlanan tatiller ile de zihin sağlığınızı iyileştirmek için bir adım atmış oluyorsunuz. O yüzden hazırsanız yürüyüş ayakkabıları, birkaç parça kıyafet, diş fırçası ve tabii yağmurun ve soğuğun ne zaman geleceği belli olmayan Birleşik Krallık’ın olmazsa olmazı yağmurluklarımızı alıp, nefis bir glamping turuna çıkıyoruz.

Alexander House Glamping

İskoçya’da bir mülkün arazisinde yer alan yepyeni bir glamping alanı olan Alexander House Glamping, en-suite banyolu, odunlu, jakuzili ve bir at arabalı kamp alanına ev sahipliği yapıyor. Fakat “ben internet ve televizyon olmadan yapamam” diyenlerdenseniz kötü bir haberimiz var; zira burada hem Wi-fi hem de televizyon yok. Bolca huzur, keyif ve doğayla baş başa günler var.

Home Farm Glamping

Londra’dan arabayla yalnızca bir saatlik mesafede olan Home Farm Glamping, yaklaşık 150 dönümlük bir alanda kurulu. Özellikle ilk kez kamp yapmayı planlayanlar için konforlu bir alternatif olurken, konaklamanız boyunca yoga, çiçek atölyeleri, fitness ve açık hava etkinlikleri gibi pek çok seçenek sunuyor.

Glamping

Lusty Glaze Beach

Yakın zamanda düğün mekanından glamp siteye dönüştürülmüş olan Lusty Glaze Beach’in çadırları Newquay kasabasına 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde. Yoga, sörf, uzun plaj yürüyüşlerinin tadına varırken, Kuzey Cornwall sahil şeridindeki özel bir plajda uyumanıza izin verildiğini de belirtelim.

Moat Island Glamping

Gün batımında yüzmek, yıldızlar altında uyumak sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Norfolk’taki Moat Island Glamping bu deneyimler için en uygun yer. Açık bölümlerinden dolayı ‘Stargazer’ çadırları olarak adlandırılan iki çadır, tahmin edebileceğiniz gibi, yıldızları izlemeniz için tavan panellerine sahip. Rüya tadında kamp deneyimi arayanlar, burası tam size göre.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.