Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak yeni bir kahve deneyimine ne dersiniz? Karşınızda Cafe Bombon!

Eğer yeni tatlar denemeyi ve farklı lezzet arayışlarını seviyorsanız, bu kahve tam size göre olabilir. Peki bu kahvenin adı mı ne? Hemen söyleyeyim; Cafe Bombon.

Nedir Bu Cafe Bombon

Her sabah güne kahve içerek başlayan İspanyolların, vazgeçilmez kahvesi Cafe Bombon,  alışık olduğumuz kahvelere hiç benzemiyor. Çünkü bu kahve tatlı 🙂 Tatlı olma nedeni ise içeriğinde ki şekerlendirilmiş sütten kaynaklanıyor.

Nasıl Hazırlanıyor?

Cafe Bonbon’un yapımı ise çok kolay; küçük bir bardağın alt kısmına şekerlendirilmiş süt dökülüyor, daha sonra sütün üstüne double espresso ve kahve köpüğü eklenilerek, leziz bir kahve ortaya çıkıyor. İspanya’daki kafeler, müşteri tercihlerine göre, Cafe Bombon’ un üzerine kakao tozu ekleyip görselliği arttırabiliyorlar ya da  şekerlendirilmiş sütü farklı seçenekler halinde (Hindistan cevizi badem, laktozsuz süt vb.) sunabiliyorlar. Bu güzel kahveden dengeli bir tat alınması önemli olduğu için karıştırılarak içilmesi tavsiye ediliyor.

İspanyanın Valencia şehrinde ortaya çıkan bu geleneksel kahveyi, birçok kafede farklı şekilde sunulurken görebilirsiniz.  Genellikle, bardakların tarzı değişiyor ama bardaklar hep küçük boyutta servis ediliyor.

Eğer yolunuz İspanya’ ya düşerse mutlaka Cafe Bombon’u denemeyi unutmayın. 🙂

Farklı bir kahve deneyiminde görüşmek üzere.

Fotoğraf: https://www.tasteofhome.com

Yazan:

Helin Kutlucan

SCA Barista