Pop Brixton

Güney Londra’daki bu renkli nakliye konteyneri her gurmeyi heyecanlandıracak cinsten farklı lezzetler sunuyor. 21 farklı restoran ve tezgahı içeren gastronomik bir harikalar diyarı olan Pop Brixton, haftanın yedi günü açık.

Londra’daki popüler sokak yemeklerini birer birer tatmak istiyor ama en iyisini nereden bulacağınızı bilemiyorsanız bu liste size ilaç gibi gelecek. Yeni lezzetler keşfetmek, bunları denemek için de sokak sokak gezmemek için en iyi lokal lezzetleri bulabileceğiniz 5 Londra gıda pazarı sizin için geliyor.

Mercato Metropolitano, Borough

İçeride ve dışarıda oturmak için bolca alana sahip bu geniş sokaktaki Mercato Metropolitano, haftanın yedi günü açık. Burgerler, pizzalar, şaraplar, tacoslar ve daha fazlası ile yaklaşık 20 sokak yemeği tezgahına ev sahipliği yapıyor. Ara ara düzenlenen canlı müzik etkinlikleri, fuarlar ve diğer küçük etkinlikler de bu alana ekstra keyif veriyor.

Borough Market, London Bridge

Londra gıda pazarlarını düşündüğünüzde muhtemelen aklınıza ilk gelen yer hiç şüphesiz Borough Market. Çarşambadan cumartesiye açık olan bu pazarda birbirinden lezzetli sokak yemekleri tadabileceğiniz gibi evde pişirebileceğiniz taze ürünler de bulmak mümkün.

Camden Market

Londra’nın en lezzetli sokak yemeklerini bulabileceğiniz Camden Market otuzun üzerinde lokal lezzete ev sahipliği yapıyor. Haftanın yedi günü açık olan bu yemek pazarı turistlerin de uğrak yeri olduğu için ne yazık ki günün her saati çok kalabalık. Erken giden kazanır.

Crate, Walthamstow

Küçük ama oldukça iyi lezzet alternatifleri barındırıyor. Buraya yolunuz düşerse Baggio Burger, Hanoi Ca Phe ve Crosstown Donuts’a uğrayabilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.