1970’ler ve 80’lerin yabancı müziklerinden, Türk müzisyenlere ait az bulunur kayıtlara kadar birçok plağın yer alacağı bir müzayede hayal edin ve pikaptan yükselen nostaljik tınılar İstanbul Boğazı’nda yankılandığını. Kulağa muazzam bir şekilde huzur verici gelmiyor mu?

İstanbul’un kültür mozaiği olan Balat’ta bulunan ve her ay birbirinden renkli müzayedeler düzenleyen Teos Antik, Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Balat’ın renkli antikacısı, 28 Ekim Cumartesi günü, sanatseverlerin katılımıyla İstanbul Boğazı’nda bir teknede plak mezatı gerçekleştirecek.  Balat’ta birçok etkinliğe imza atan ve her hafta birbirinden renkli müzayedeler düzenleyen Teos Antik, bu sefer değişiklik yaparak İstanbul Boğazı’nda seyir eden bir teknede plaklarını görücüye çıkararak, plak tutkunlarına da keyifli bir gün yaşatacak.  Tekne, 28 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te Balat’tan hareket edecek.

Ağırlıklı olarak 1970’ler ve 80’lerin yabancı müzisyenlerin yanı sıra Türk müzisyenlere ait az bulunur kayıtlar, eski taş plaklar ile Ajda Pekkan, Tanju Okan, Berkant, Zeki Müren, Safiye Ayla, Cem Karaca gibi isimlere dair tınılar boğazda yankılanacak. Fiyatları 100 TL ile 7 bin TL arasında değişen plaklar, mezatta alıcıları ile buluşacak.

Tasarım Pazarı’nın İkincisi De Aynı Gün Gerçekleştirilecek

Eski İstanbul ruhunu yaşatmaya devam eden Balat’ta bulunan Teos Antik, düzenlediği ücretsiz atölye çalışmalarıyla; gençlere ve kadınlara deri dokuma, takı tasarımı, kavanoz boyama gibi eğitimler de veriyor. Boğaz’daki plak mezatının yanı sıra aynı gün saat 15:00 – 20:00 arasında, Tasarım Pazarı’nın ikincisi eğitmenler eşliğinde gerçekleştirecek

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.