Bu sene üçüncüsü gerçekleşen ve bikahvebikeyif olarak üçüncü kez katılmaktan büyük keyif duyduğumuz bir İstanbul Coffee Festival’i daha geride bıraktık.

img_5029
Foto: bikahvebikeyif

4 gün süren bol kafeinli festival, tam da söyledikleri gibi, ‘iyi kahve şehrin kalbinde’; Küçükçiftlik Park’ta kahve severlerle buluştu. Kahve tadımları, workshoplar, seminerler, takılar, tasarımlar, konserler derken dolu dolu bir 4 gün yaşandı.

coffeemanifesto
Foto: bikahvebikeyifGeçtiğimiz sene Haydarpaşa’da gerçekleşen İstanbul Coffee Festival, bu yıl Küçükçiftlik Park’a taşınarak gerçek bir festival ruhu yaşatırken, alana adım atar atmaz kahvelerimizi alıp, birer birer standlar arasında keyif turuna çıktık.

kahvefestivali-2
Foto: bikahvebikeyifHaydarpaşa’da gerçekleşen festival için kalabalık derken,bu yılı asla tahmin edememişiz. Ancak ülke olarak artık sıkı bir kahve sever kitlesinin olduğuna ve bu tip festivallere olan aşırı ilginin ve müthiş kalabalığına alışmak gerekiyor galiba…

Sıradaki kahve yoğun pazartesiye geliyoor🎈

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Akılda kalanlar…

  • Festivalin gözde tadım kahvesi şüphesiz geçtiğimiz yazın favori Cold Brew’di. Her butik kahvecinin zevkle sunduğu cold brew içinde bizim favorimiz Federal’infederal galata nitro cold brew kahvesi oldu..
  • Geçen seneye göre kıyasladığımızda muazzam bir tasarım ve görsel detaya önem verildiğini söyleyebiliriz zira bu sene açılan tüm standlar siyah ve beyaz seçilerek gözlere de hitap edilmişti…
  • Paşabahçe’nin kahve ekipmanlarıyla yapılan müziği eğlencenin en doğal yolla gelişen bölümüydü..
  • Türk kahvesi severleri de es geçmeyen Kuru Kahveci Mehmet Efendi uzuuunca standıyla klasiklerden şaşmayanlar için bol bol köpüklü kahveler ikram etti.
  • Deniz Tekin’in dünya tatlısı enerjisi ve sesi bizim için günün en keyifli performansına imza atmış oldu.
  • Kahve festivalinin bu yıl Küçükçiftlik Park’ta yapılmış olmasının en büyük avantajlarından biri de hiç şüphesiz çimlerde yayıla yayıla kahve keyfi yapmaktı.

İstanbul Coffe Festival’de neler yaşadık görmek isterseniz o da youtube kanalında yayında.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.