Antikayla aranız nasıldır bilmiyorum ama bu sıralar yolunuzu Çukurcuma’ya düşürmeniz hem size hem de ruhunuza çok iyi gelecek.

Çukurcuma, Beyoğlu ve Cihangir’in yoğun kalabalığının, ışıltısının bir sokak arkası… Şu sıralar yükselen bir değer olsa da hala diğerlerine göre çok da yoğun değil. Hal böyle olunca, henüz çok çok keşfedilmemiş yerlerin keyfini sürmek de ayrı güzel oluyor.

G🍁🍁d m🍁rn🍁g

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Çukurcuma’yı özel kılan durumlardan bir tanesi şüphesiz hatıra kokan antikacıları. Adım başı rastlayacağınız antikacılarda anıların birinden diğerine bırakıyor olacaksınız kendinizi.

Tahta bavullar, eski fotoğraf makineleri, dönem kıyafetleri, tablolar, objeler… Aklınıza gelebilecek bilumum antika karşılayacak sizi. Dışarıdan bakıldığında pek de gösterişli olmayan dükkanlar, sizi içine aldığında adeta yeni bir dünyanın kapıları açılacak önünüzde.

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

Çukurcuma sokakları boyunca uzanan pek çok antikacı mevcut. (Bir de nefis kahve dükkanları. Bu konuya ayrı geleceğiz:) ) Tercihiniz hangisi olursa olsun, uzun uzun gezeceğiniz sokakları arşınlamak için ayağınızda en rahat ayakkabılarınız olsun:)

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif
Çukurcuma’yı gezerken listenize eklemeniz gereken antikacıları da şöyle bırakalım

Kamer Kıraç
Karadeniz Antik
Galeri Artist
Aslı Günşiray Design Projects

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.