Bana kahve içtiğin mekanı söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim… Yok. Biraz abarttık, o kadar yeteneğimiz yok ama söz konusu kahve olunca, kahveyi ne çok sevdiğimizi, ne kadar çok gönülden bağlı olduğumuzu dile getirmeye gerek yok sanıyoruz. İşin içine manzarası nefis, bol köpüklü kahveler girince biz de bir heyecan başlıyor.
Bilirsiniz, nefis manzara karşısında içilen kahvenin tadına asla doyum olmuyor. İstanbul’da kahvenizi höpürdeteceğiniz pek çok mekan, hatta şu ara alıp başını giden bir yığın coffee shop var ama bunlar bizzat kahveleri yudumlanmış, manzaraya dalınarak keyifler yapılmış noktalar.

11082569_1412340755747718_1932959182148812223_n
İster yalnız, ister sevdiklerinizle olun, İstanbul’u karşınıza alıp kahve yudumlamanın tadını çıkarılacak mekanlara uğramadan geçmeyin.
Küçük bir uyarı; kalabalığı görünce tedirgin olmayın, buralarda manzaraya sıfır masalar bulmak ne yazık ki biraz şans meselesi.

 

Aşşk kahve
Kuruçeşme’nin göz bebeği aşşk kahve. Elbette burada  yer bulmak güç ama manzaranın hatırına beklemeye değer. Dilerseniz hafta sonları kahvaltı keyfiyle de perçinleyebilirsiniz.

Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 64/B, Beşiktaş, İstanbul

Moda Kemali’n Yeri
Anadolu yakasının gerçek prensesi Moda. Burada akın akın moda çay bahçesine giden insanlar görmeniz olası. Ancak Moda çay bahçesinin azıcık ilerisine devam etiğinizde Kemal’in Yerini göreceksiniz. Kemal’in Yerinde oturun, bi kahvede bizim için yudumlayın.

Caferağa, Ferit Tek Sok. No:34, Kadıköy

Bebek Kahve
Bebek sahilinin neredeyse en salaş mekanı Bebek Kahve. Deniz kokusu, köpüklü kahvelerle bir yudum kahve bir yudum manzara… Oh daha ne olsun?

Bebek Mh. Cevdet Paşa Cd.- Beşiktaş

Çengelköy – Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi
İstanbullu Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi, her saat kalabalık olsa da yolunuz oralara düşerse uğramadan geçmeyin. Özellikle hafta sonu kahvaltı için oturacak masa bulmak neredeyse imkansız. Bu arada buraya çayınızı, kahvenizi oradan söylemek şartıyla istediğiniz yiyeceği getirebiliyorsunuz.

Çengelköy – Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi Çınarlı Cami Sk

Starbucks
Bebek mazarasının belki de en nefis göründüğü mekan Starbucks. Kahve lezzettimden ödün veremem, illa lattemi, filtre kahvemi yudumlamalıyım derseniz seçiminizi buradan yana kullanmalısınız. Ne zaman uğrasak balkonunda boş masa bulamadığımız Bebek Starbucks’ta belki siz şanslısınızdır. Yer bulamazsanız, yan tarafında manzarayı bölüşen Caffe Nero var oraya geçin:)

Cevdet Paşa Cd. No:30, Beşiktaş

Kubbe-i Aşk
Burada manzaraya karşı kahve içmek için insanlar resmen sıra bekliyor. İstanbul ayaklarınızın altında kahve keyfi yapmak isterseniz, adres Kubbe-i Aşk.

Süleymaniye, Fetva Ykş. No:3, 34080 Fatih/İstanbul

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.