Starbucks, dünyada nadir bulunan egzotik kahve çekirdeklerinin özel yöntemlerle demlendiği Reserve mağaza konseptini, şimdi İstanbul’un tarihi dokusuyla ünlü semtlerinden Tophane’ye taşıyor.

Türkiye’deki 400’üncü mağazasını Tophane’de Starbucks Reserve konseptiyle açmaya hazırlanan Starbucks, 30 kentte kahve tutkunlarıyla buluşuyor. Starbucks ayrıca 15 On the go noktası ve 60’ın üzerinde We Proudly Serve lokasyonuyla kahve severlere hizmet veriyor.

Starbucks Reserve’de Neler Olacak?  

  •  Starbucks Tophane Reserve’de, farklı çekirdek ve demleme teknikleriyle daha önce denenmemiş lezzet ve deneyimler sunulacak.
  • Kahvenin lezzetini ortaya çıkaran, nüansları göz önüne seren, her fincanda lezzet katan ‘tek fincanlık demleme yöntemi Clover’, Starbucks Tophane Reserve’de yerini alacak.
  • Clover, kahvenin tadının da kokusu kadar iyi olması gerektiğinden yola çıkılarak geliştirilmiş; bugün tüm dünyada sadece Starbucks mağazalarında sunulan bir demleme yöntemi olarak, Reserve kahvelerinin tatlarının en yoğun ve mükemmel şekilde deneyimlenmesini sağlıyor.
  • Starbucks Tophane Reserve’de Clover’ın yanı sıra Pour Over, Chemex ve Syphondemleme teknikleri de kahvenin profiline ve tercihinize göre özenle seçilerek uygulanacak.

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.