Maslak’ta plazalar bölgesinde çalışanlar bilir, Starbucks’ın bol olduğu, buram buram kahve kokusunun yükseldiği o sokaklarda uzuunca kahve kuyurukları alır başını gider.

Tam da böyle bir yerde, Dereboyu 2. cadde üzerinde canınız 3. dalga kahve içmek istediği anda, burnunuza nefis kahve kokuları gelirse hiç şaşırmayın. (Ben çok şaşırdım, siz yapmayın:)) Çünkü “iyi kahve sokakta” mottosuyla yola çıkan, kahvelerini siyah bir minibüs içinde satan Manivela her an karşınıza çıkabilir.

Manivela, hafta içi her gün 7:30-19:30 saatleri arasında Maslak üzerinde bir yol kenarında hizmet veren nefis bir kahveci. Dereboyu caddesinde, yol üzerinde öğle yemeği dönüşü önce kokusu burnunuza sonra şık tasarımlı minibüs gözünüze ilişiveriyor.

Manivela

Dilerseniz yoldan geçerken kahvelerinizi ofis yolunda yudumlayabileceğiniz gibi, minibüs yanına atılan birkaç iskemle ile oturarak da keyif yapılabiliyor.

Üstelik sadece kahve olsa iyi, bir taraftan da Fransa’dan getirdikleri özel terağı ile hazırlanmış taze kruvasan kokuları da sizi etkiliyor.

3.dalga kahveye ilgi giderek artarken, özellikle beyaz yakalıların bol olduğu ve neredeyse kahveye taptığını düşünürsek Maslak’ta tam da ayağına gelen Manivela, o civarlarda çalışmayanlar için ise hafta sonları herhangi bir etkinlikte ya da festivalde karşınıza çıkabilir. Karşılaştığınız yerde denemeden geçmeyin.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.