telve-kahve

Kahve severler iyi bilir, iyi bir kahve içmek kadar, farklı, tasarım ve pek şahaneli bardaklarda da kahve içmek bir o kadar keyiflidir. Sadece bana mı böyle geliyor bilmiyorum ama sanki en sevdiğim fincanda içilen kahvenin tadı her zaman daha güzel geliyor. İşte bu yüzden ben de bir kahve fincanı biriktirme merakı aldı başını gidiyor. Piyasadaki bütün güzel kahve kupa ve fincanlarına sahip olmak istiyorum adeta.

İtalya’nın Bolzano şehrindeki  bir grup üniversiteli de bol kahve tüketiminin farkına varmış olacak ki, bitirme tezini kahve telvelerini yeniden kullanıma dönüştürüp, kahve fincanları hazırlayarak yapmışlar. Ve ortaya Kaffeeform isimli markaları çıkmış.

Kahve telveleri ve yenilenebilir hammaddeler kullanılarak hazırlanan kahve fincanlarını yapmak biraz meşakkatli. Yaklaşık 5 sene sonunda tamamlanan kahve fincanlarının gerçek kahve telvelerinden olması, kahvenizi yudumlarken kahve kokusunun hissedilmesi, -ki bu kulağa ve buruna şahane bir hismiş geliyor- ve en önemlisi de tasarlanan bardakların tek kullanımlık değil de, yıkanabilir ürünler olması, kahve tutkunlarında koşarak gerçek kahve telvelerinden yapılmış fincanlara sahip olma isteği uyandırıyor. Mesela ben koleksiyonum arasına telveli kahve fincanlarından eklemek için can atıyorum doğrusu.

Üniversiteli gençlerin 5 yıllık çalışma sonucu ortaya çıkardıkları Kaffeeform isimli kahve fincanlarına belki benim gibi sahip olmak isterseniz, linkten bir tıkla ulaşabilir, doğal mı doğal,  mis kokulu kahve fincanlarına sahip olarak hem kendiniz için harika bir hediye alıp hem de doğal yaşamı desteklemek adına nefis bir katkıda bulunabilirsiniz.

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.