Kahve, çikolata ve tarçının eşsiz birleşiminden oluşan, İtalyanların gözde kahvesi Caffe Al Bicerin’i bu ay yanı başınızdan ayırmak istemeyeceksiniz…

Yazı: Helin KUTLUCAN- SCA Barista helinkutlucan@hotmail.com

Özellikle kahve seçiminizi farklı bir lezzetten yana kullanmak istiyorsanız ve  kahveyi kremasız içemeyenlerden biri iseniz bu kahveyi  mutlaka denemelisiniz. Espressonun yanına, çikolata ve tarçının eklenmesiyle eşsiz bir tat elde edilen Caffe Al Biceri’ nin  yapımı ise çok kolay!

NASIL HAZIRLANIYOR?

Makinamızdan, 30 ml espressoyu  bardağımıza koyup, içine 1 çay kaşığı kadar kakao tozu, bir çay kaşığı kadar toz şeker ve bir tutam tarçın tozunu ekleyip, en sonunda da  biten kahvemizin en üstüne süt kremasını (Düzgün olması gerektiği için kaşık yardımı  ile süt kremasını ) ekleyerek Cafe Al Bicerin’e elde etmiş oluyoruz.

Tercihinize göre, eğer ki yapım aşamasında kakao tozunu kullanmak istemiyorsanız, benmari tekniği ile sütlü çikolatayı eritip, kahvenizin içine ekleyebilirsiniz.

Espressonun  üstüne konulan süt kremasını,  bardağın boyutuna göre  arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Son olarak, kremanın  üstüne isteğinize göre, kakao tozu serpiştirebilirsiniz  ya da sadece çikolata sosu ekleyebilirsiniz.

Cafe Al Biceri’ nin  tadı kadar sunumu da önemli olduğu için kahvenizi cam bardakta servis ederek kremanın ve kahvenin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Başka bir kahve deneyiminde görüşmek üzere 🙂

Yazan:

Helin Kutlucan

SCA Barista