Latte sever misin? Yoksa tercihin az sütlü mü? Ya da belki de sade, katkısız bir kahve ile güne başlıyorsun… O zaman kişiliğin hakkında seni biraz tanıyalım, sana tanıtalım. Şaka mı yaptığımı sanıyorsun? Kahve işi şakaya gelmez! Ortamın nevrotik tiplerinin genelde latte içtiğini, sade kahvecilerin çok meşgul insanlar olduğunu, üçü, ikisi bir arada hazır kahvecilerin vurdumduymaz karakterleriyle meşhur olduklarını sana söylesem, bana yine de inanmaz mısın? Bitmedi, sevip içtiğin kahve türü hakkında sana anlatacak bir sürü şey var elimde;)
CAFE LATTE
Çevreni kolay etki altına alan bir tipsin. Elektriğin anında karşı tarafa geçiyor. O yüzden girdiğin ortamı negatif de yapabilirsin, pozitif enerjinle kahkahaya da boğabilirsin;) Yardımsever oluşun ise herkesçe biliniyor. Hatta durumu abartıp bu işten zararlı çıkacağını bilsen bile elini taşın altına koymaktan çekinmezsin. Tek dileğin var, mutlu olmak, rahat yaşamak (hangimizin değil ki;)) Bulunduğun çevrenin de mutluluğuna o yüzden önem veriyorsun. Amaaaa! Ya bu gönlü geniş insanın üstüne çok gelirlerse! Eh haliyle senin de bir sınırın var! Sabır taşısın dediysek, enayi de değilsin! Sinirlenince hakkını aramasını da bilirsin.

Varsa bi kahvenizi alırım. 😻☕

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

SADE KAHVE Bir kahve çekirdeği kadar içi dolu fıçıcıksın:) Görmüş, geçirmiş, yalamış yutmuş bir halin var! Bunu gerçek hayata aktarmakta da zorlanmıyorsun. O yüzden ne zaman en üst seviyede alarm durumuna geçmiş biri var, soluğu hemen senin yanında alır. Çünkü ona aktaracağın deneyimlerle yoluna sorunsuz bir şekilde devam edeceğini bilir. En büyük dertler, senin bir psikolog edasıyla yapacağın basit anlatımlarla çözüme kavuşabilir.Tabii tek sorun var, zamansızlık! Genellikle o kadar meşgulsün ki, sana ulaşmak öyle kolay değil. Bu yoğunlukta bazen kendini dinlemekte bile zorluk yaşıyorsun.

  Hello #monday☕ Güne #kahve yle başlayanlar el kaldırsın 🙆😄   Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

 

SOĞUK-KARIŞIMLI KAHVELER

Ortamın en sosyal kelebeğisin. Yeni şeyler denemek istersin. Üstelik çok da cesursun. Yamaç paraşütü, bungee jumping ya yaptın ya da ilk hedeflerin arasında! En büyük hedefin dünya seyahatine çıkmak için çok para kazanmak:) Bu kadar aktivite, heyecan dolu bir yaşam içinde elbette sık sık hatalar da yapıyorsun! Her ne kadar “Tamam bu son, artık daha temkinli olacağım” desen de, karşına çıkan fırsatları değerlendirmek için bir sonraki adımı düşünmeden hareket edebiliyorsun!

KAFEİNSİZ KAHVE

Kontrollüsün. Hem de en üst seviyede. Birtakım yaşamsal kuralların var ve bunların dışına çıkmak asla sana göre değil! Bu düzen ve kurallar içerisinde kendini güvende hissediyorsun. Araştırmayı, öğrenmeyi, yeni kurallar belirlemeyi de seviyorsun. O yüzden ortamın sağlık elçisisin. Yeni çıkan diyetler, buzdolabına girecek yiyecek ve içecekler hep senden sorulur. Bu konuda bir eğitimin yok belki, ama öğrendiklerinle ciddi bir ihtisas yaptığın söylenebilir. Tabii bu tarz bir yaşamın tek sıkıntısı var, o da obsesif belirtiler gösterme ihtimalin;) Kırmızı çizgilerin konusunda aşırı hassas ve hatta bazen bencil olabiliyorsun! Bu yüzden büyük küçük her şeyden endişe duyabiliyorsun.

BİR ARADA KAHVELER

Geleneklere bağlısın. Yeni şeyler deneyip risk almaktansa, denenmiş ve garanti altına alınmış bilgi ve deneyimlerle hareket etmek daha kolayına geliyor. Zaten şimdi kim uğraşacak farklı faklı detaylarla! Hani bir niyet olsa da genellikle ertelemeyi tercih ediyor, bugün yarın derken de biraz harekete zor geçiyorsun. Bu durum en çok sağlık sorunları yaşamana neden olur. Şartların her geçen gün değiştiği günümüz koşulların da senin de farklı söylemlere ve uygulamalara ihtiyacın olacağını öğrenmen gerekebilir.

ESPRESSO

İçten bir yapın var! Güleryüzün, sohbetin ve uyumlu tavırlarınla dost edinmekte zorlanmazsın. En büyük avantajın, tahlil yeteneğin. Hani insanı gözünden tanır denilen tipler vardır ya! İşte o tam da sensin! O yüzden kimi hayatına almalı, kime neyi, nereye kadar anlatmalı iyi bilecek kadar uyanıksın. Pratik çözümlerin ve çalışkanlığın ise kendine zaman ayırabilme konusunda en büyük avantajın.

FRAPPUCCINO
Her zaman iddialı olmayı seviyorsun! En’lerde dolaşıyorsun. Hayallerini gerçekleştirebildiğin sürece keyfine diyecek yok. Dünyanın en mutlusu sen olursun! Ama, vitrinde gördüğün o son derece pahalı ayakkabıyı indirimde kaçırırsan! İşte, o zaman hayatı kendine de, çevrendekilere de zindan edebiliyorsun.

MOCHA Eğlence hayatı senden sorulur. Nerede iyi zaman geçirilir, hangi modda nereye gidilir, kiminle ne yenir içilir iyi bilirsin. Yaratıcılığını da işin içine katacak zamanı bulursan, kim tutar seni;)

CAPPUCCINO İddialı ve açık sözlüsün. Tek sıkıntı var, bazen kayıtsız kalabiliyorsun. Tabii bu senin açından sorun değil, hayatını kolaylaştıran bir durum. Ama arkadaşlıklar konusunda sıkıntı yaşamana neden olabiliyor. Ciddi tavırların bazen kırmızı çizgiler oluşturmanı sağlıyor. Ama güvenle, karşındaki bunun da üstesinden kolaylıkla gelebiliyor.

 

AMERICANO Hani burçların içinde en sakini, en duygusalı Balık’tır ya! İşte kahvelerin içinde de Balık Burcu’nın temsilcisi sensin. Sakin yapınla ağlanacak bir omuzsun. Ayrıca kocaman bir vicdan sahibisin. Bu kadar duyarlı olmak kimyana zarar veriyor olsa da , basit şeylerden mutlu olmasını bildiğin için üstesinden gelmekte pek zorlanmıyorsun. Çok para gerektiren şehirler arası bir hafta sonu kaçamağı yerine, yakın çevrende gideceğin piknik de sana aynı keyfi verebilir.

  Öğlen kahveleri hazır mııı? Blog’da yeni mekan önerisi var. Kadıköy severlere, Moda’ya yolu düşecek olanlara duyurulur. Hatta linki de profilde filan😊😊   Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.