Kahve bağımlısı olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu. Bir kahve bağımlısı olarak itiraf etmeliyim ki, istediğim zaman içemiyorsam bazen çok zorlanıyorum. Bu durumda da ıssız adaya düşsen yanına alacağın üç şey ne diye sorsalar hiç düşünmeden kahve derim.


Bir fincanında 40 yıl hatırı olan bir kahvenin, ben 40 yıl kölesi de olurum diyerek kahve sevmeyenlerin de bağımlısı olacak sebepler hazırladım.

image

Çay kalabalığı sever kahve yalnızlığı Kim bunu dediyse bence kahve eşliğinde kalabalık sohbetler etmenin tadını hiiiç yaşamamış. Tamam, kahve yalnızlık için çok cool falan ama ben bu zamana kadar tüm toplaşmalı sohbetlerimi kahve sponsorluğunda yaptım. Görüldüğü üzere tüm çaylarımı da baya yalnız içmişim. Bence kahvenin yalnızlığı sevdiği falan yok, biz yalnız kalmaya yer arıyoruz o kadar.

image

Gıybetlerin gücü adına Kötü gıybet yoktur, az gıybet vardır! Kahve eşliğinde yapılan gıybetin tadını henüz yaşamadıysanız -ki hiiiç sanmıyorum- ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Kahve sayısıyla gıybetin doğru orantılı arttığını düşünürsek, ne kadar kahve o kadar gıybet! Hem unutmayın ki gıybet asla kötü bir şey değil, ilim bilim konuşacak olursak, alzheimerı önleme gibi dahiyane de bir faydası var.

image

Fal bakılır kısmet açılır Birinden hoşlanıyor ama açılamıyor musunuz? Üzülmeyin, kısmet ayağınıza geldi! Bu zamana kadar en samimi, en doğal duyguları ifade etme şekillerinden biri şüphesiz fal bakmak. Fal da kısmetler görmeler, hiç beklenmedik zamanda aman aşık olacaksınlar.. Yüzyıllardır eskimeyen ve hala çalışmaya devam eden garantili bir yöntem.(Tabii karşı taraf da size karşı boş değilse)

image

Güzelim, güzelsin, güzel… Baktın kahve falı işe yaramadı, o zaman telveyi ziyan etmek olmaz. Hem zaten ufaktan bir depresyona gireceğiz, o kesin. Bu süreyi bakımla artırsak bence hiç fena olmaz. Bu durumda da tabii ki kahve yanımızda. Fal olmadı mı, oğlan kaçtı mı? Al telveyi, sür bir güzel cildine. Hızlanan kan dolaşımı ile elveda kırışıklıklar merhaba parlak ve sağlıklı cilt. (O seni kaybetti üzülme)

image

Beyni açar, çalışma gücünü artırır İster öğrenci olun, ister çalışan. Her birimizin beyni son çalışma noktasına ulaştığında hepimizin yol arkadaşı, canımız kahveler değil de ne? Sabah tüketilen kahveler derdi, tasayı alıp götürürken, akşam tüketilen kahveler ise uyarıcı etkisiyle uyku ve yorgunluğu bünyelerden uzak tutuyor. Tabii dozu abartmamak şartıyla. O zaman varsa bi kahvenizi alırım…

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.