KAHVEYE BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİREBİLECEK 7 YARATICI KAHVE KARIŞIMI

Kahveyle aranız nasıl? Eğer ortalama bir tüketicisiyseniz ve yeni çeşitlerine karşı mesafeli duruyorsanız, bu yazıdan sonra fikrinizin değişecek. Birbirinden leziz karışımları görünce nutkunuz tutulacak, denemek için soluğu mutfakta alacaksınız

İşte kahve severlerin kölesi olacağı, arası orta şekerli olanların ise bakış açısını değiştireceği birbirinden leziz ve bir o kadar da yaratıcı kahve çeşitleri.

7- İrlanda Halk Kahvesi “ Kahve & Whiskey ”

İrlanda’nın, içinde Robbie Keane, Colin Farrell ve bilimum kızıl kafalı insancıkların yer aldığı, duvarları soğuk ve gri ve yine soğuk ve yine gri kalelerinde geçirilebilecek sert bir kışa eşlik etmesi muhtemel içinizi ısıtacak bir hede olan Whiskey ile onu tamamlayan yatıştırıcımız kahvenin muhteşem birleşimi. Bahara doğru yerini yalnızca whiskey e bırakan karışım nemli iklimlerde de sizi sarıp sarmalayabilme yetisine sahip.

Kahve ve Whiskey

6- O Bir Klasik “ Kahve & Bailey’s ”

Kahvenin sizi şımartan yanıyla hala tanışmadıysanız çok şey kaybetmişsiniz demektir. Bailey’s kahveyi o tanıdık kıvamından uzaklaştırmadan minik alkol zerreciklerini midemize hapsediyor. Bize ise bu güzelliği yudumlamak kalıyor.

Kahve ve Bailey’s

5- O Vakit Hep Birlikte Bir AUM Çekelim “ Kahve & Amaretto ”

AUM Çekmek malumunuz Kaybedenler Kulübünden dilimize işlemiş o meşhur eylem. Konumuzla ilgisi pek bulunmasa da Acıbadem’in unlu mamülleri kadar nefis olan bir diğer şeyi Acıbadem Likörüdür. Amaretto orijinal adıyla ithallerini bulabileceğimiz pastacılıkta sıkça kullanılan, bir çeşit hayat kurtarıcı olarak görülen bu likörü  karıştırarak hoyratlığın dibine vurmamız içten bile değil.

 Kahve & Amaretto

4- Tropik Bir Rüya “ Kahve & Hindistan Cevizi Romu ”

Tropik bir adada Hindistan cevizi ağaçlarının arasında uyanmaya ne dersiniz? Cevabınız EVET ise bu karışım tam size göre. Coconut severler! hemen tadına bakıp deneyimlerinizi bizimle paylaşsanız hiç de fena olmazdı hani.

3- John Leshiba Moshoeu Kahvesi “ Kahve & Amarula ”

John Leshiba Moshoeu’den sonra Güney Afrika’dan çıkan ikinci mucizedir. Marula meyvesinden üretilen Dünya’nın En İyi Likörü seçilen Amarula ile kahvenizi legal bir keyif vericiye çevirebilirsiniz. Kahvesinin köpeği olmak isteyenler için vazgeçilmez bir seçenek.

Kahve ve Amarula

2- Romu Sakla “ Kahve & Baharlı Rom “

Uche&Hogg ikilisi kadar belki de daha ünlü bir ikili ile karşı karşıyayız. Karayip Korsanları Serisinde Jack Sparrow’un gözü gibi baktığı, “Romu Sakla” Rom ülkemizde hak ettiği saygıyı bulmasa da değerini bilenler milliyet gözetmeksizin onu el üstünde tutuyorlar. İşte bu arkadaşlarımız için bir korsan kahvaltısının vazgeçilmez öğesi olabilecek karışım var.

1- Shotların Efendisi “ Kahve & Tequila ”

Speedy Gonzalez’in hızının güç kaynağı bir çeşit kaktüsten üretilen, Tequila adındaki bu sevimli içki Meksika’yı harita üstünde tanımamızı kolaylaştırdığı gibi kahveyi de kimlik bunalımına sokabiliyor. Bardağın çevresini tuzlayıp, ardından limonu ağzımıza yetiştirme heyecanını bize yaşatmasa da kahveyi hareketlendirip müptela gruplar edinebilme yüzdesi yüksek bir karışım.

Kahveve Tekila

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.