Geçtiğimiz günlerde ilk kitabı “Eski Dünyanın Yangını”‘nı yayınlan Kalben, ilk imza gününe özel sevenleri için mini konser ve söyleşi yaparak D&R İstinyePark’ta hayranlarıyla bir araya geliyor.

Türkiye’de eş zamanlı konseptle albüm ve kitabını yayınlayarak bir ilke imza Kalben, 29 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleşecek lansmanında sevenleriyle buluşacak. 

Eski Dünyanın Yangını Hakkında

Müziğin, edebiyatın, dostluğun, sevginin, aşkın, özgürlüğün romanı “Eski Dünyanın Yangını”, birlikte büyüyen iki kadının (Kantante ile Koda) hikâyesini anlatıyor. Erkek egemen dünyada hayatta kalmaya çalışan kadınların mücadeleleri, hayalleri, sevme ve sevilme biçimleri üzerinde duruyor. 

Koda ile Kantante; yolları daha çocuk yaşlarda kesişen, erkek egemen dünyanın acıları ile büyüyen iki kadındır. Birbirlerine olan yakınlıkları ortak sevgilerden ve ortak eksikliklerden kaynaklanmaktadır daha çok. Aile kurumunun yarattığı travmalardan kurtulmaya çalışırlar. Büyüdüklerinde evden uzaklaşır, daha iyi bir yaşam için mücadele verirler. Oysa dışarısı da en az bir “yuva” kadar tehlikelerle doludur. Birlikte büyüyen iki arkadaşın yolları zamanla ayrılır. Ortalıktan bir anda kaybolan Kantante’nin nereye gittiğini, kimse bilmemektedir. Koda, Kantante’nin günlüğünü bulur ve yazdıklarından yola çıkarak onu bulmaya çalışır.

Bu röportaj da ilgini çekebilir

Kalben: Güçlü ve İçten:

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.