“Bi şey var aramızda, hem siyah hem beyaz…” diye fısıldıyor kulağıma Kalben… Sonunda soundcloud hesabından dinlediğimiz şarkıları profesyonel kayıtlara taşıyıp, kendi isimini taşıyan ilk albümü  ‘Kalben’ ile karşımızda. Albüm şimdilik dijital ortamlarda ama elle tutacağımız albüm kayıtları 15 Şubat’ta raflarda yerini alacak.

Albüm Çoraplar ile başlıyor… Kalben’in muazzam sesi kulağıma geldiği ilk anda yüzüme bir tebessüm yerleşiyor. 15 şarkının sonuna kadar da aynı his artarak devam ediyor…

Kalben

Şuan albüm loop’a alınmış durumda ve önümüzdeki birkaç gün de böyle gidecek ortada…

İlk kez geçtiğimiz sene Parkfest’te ucundan dinlemiş ardından soluğu Dorock XL performansında almıştık. O zamanlar albüm kayıtları yok, konser ve soundcloud kayıtlarıyla idare ediyoruz, dinliyoruz, seviyoruz, dinliyoruz, dinliyoruz… Heyecanla albüm kayıtlarının geleceği günü bekliyoruz. Bugün kulağıma gelen Kalben’i harikulade sesini kalbimde, ruhumda hissettikçe hiç de abartmamış olduğumu görüyorum.

Bugün ilk albüm kaydını sabahın 7’sinde paylaşmış bizlerle. Heyecanı, mutluluğu öyle gerçek, öyle kalpten ki. Sanıyorum ilk kez yeni bir albümü dinlerken sanki yıllardır tanıdığım bir dostumun heyecanını birlikte paylaşıyor gibi hissediyorum. İnanın bu konuyu hiç abartmıyorum.

kalben

Yani anlayacağınız doyasıya, sıkılmadan, her seferinde daha çok severek dinleyeceğimiz bir albümümüz oldu böylece.
Sevgili Kalben, Sesinden öpüyorum.

Albüm favorisi
15 şarkının 15’ini de favori seçsem abartmış olur muyum? Bence olmam. İlla favorilerin favorisi seçecek olursam eğer onlar da şöyle olur;
O ye Bebek
Aramızda
Saçlar
Yol
.. Yok durmuyor bu liste uzuyor da uzuyor…

Albmün’ün EN’leri

  • Albümde benim için en büyük sürpriz ‘Haydi Söyle’ coverının yer alması oldu. Günlerce arka arkaya dinlediğim konser kayıtlarından sonra albümde görmek gönlümün favorileri arasında baş köşede yerini aldı.
  • Albümü ilk şarkısını açarken ilk endişem konser kayıtlarından dinlemeye alışık olduğumuz Kalben’in o samimiyetini ve sıcaklığını kaybetmesiydi. Ama evet, kaybetmemiş. Albüm konser kayıtlarında dinlediğimiz gibi sıcacık, samimi ve Kalben.

Unutmadan, albüm lansman tarihleri de şöyle

kalben albüm

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.