Kış Gecelerini Şenlendirecek 5 Yabancı Dizi Önerisi 

“Kış gecelerini keyiflendiren şeyler neler?” diye sorsanız hiç düşünmeden önce sıcak kahve sonra dizi keyfi deriz. İşte yine dizi keyiflerine keyif katacak, izlemeden geçmenin ise müthiş ayıp olacağı diziler ile karşınızdayız! Kimi ilk sezonuyla kimi ikinci sezonuyla ekranlarda arz- ı endam ederken, kış gecelerini şenlendirecek 5 yabancı dizi önerisini sizin için seçtik.

The Crown

Kraliçe II. Elizabeth’i merkezine alan ve savaş sonrası İngiltere’nin kaderini belirleyen başbakanlarının yaşadıkları konu alan biyografik bir hikaye. Tarihe, İngiltere’ye, İngiliz tarihine ilginiz, Diana’ya sevgi, Kraliçe II. Elizabeth’e ön yargılarınız varsa bu dizi sayesinde Kraliçe II. Elizabeth’i daha yakından tanıyıp, ona birazcık haksızlık ettiğinizi düşünebilirsiniz.

Girlboss

Hırslı, aykırı, başarılı ve müthiş ilham alınası; Girlboss. eBay’de vintage kıyafetler satarak kendi girişimini kuran 27 yaşına geldiğinde ise markasıyla moda dünyasının milyondolarlık imparatorluğa dönüşünü konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi, hayata karşı kendi duruşu, cesur planları ve hayalleri olanlara ilham olacak nitelikte.

Mindhunter

Netflix in yepyeni Amerikan suç drama dizisi. 70’li yılların sonunda iki FBI ajanı ve onların cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe veren yakınlıklarını konu alıyor. Psikolojik polisiye sevenler, bunu da çok sevecek.

https://www.youtube.com/watch?v=ya3d5eUtCg0&t=15s

Stranger Things

Son günlerin hiç şüphesiz en popüler dizilerinden bir tanesi Stranger Things. Müthiş görseller, doğaüstü güçler ve küçük bir kızın da içine dahil olduğu bir gizem… Bilim kurgu severler hala izlemediyse hemmen listeye eklemeli zira izlemedikleri her gün çok şey kaybediyorlar.

The Gifted

Mutantlar ve sıradan insanlar… Mutantlardan nefret edilen bir dünyada çocuklarının mutant güçlere sahip olduğunu keşfeden bir aile…  Bilim kurgu severlerin bayılarak izleyeceği bir dizi.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.