Kışı sevme sebeplerimizden biri mandalinaysa diğeri de hiç şüphesiz fragmanlarını gördükten sonra merak içerisinde geri sayım yaptığımız yabancı diziler. Türk yapımlarını da ara ara sevmiyor değiliz ama bu kış bir kapıdan 5 dakikada geçip, 10 dakikada ayağa kalkan dizileri izleyip de daha fazla içiniz şişmesin diye kimisinin bu ay, kimisinin ise 2017’de başlayacağı, fragmanlarıyla, yayınlanan fotoğraflarıyla gönülleri şenlendiren, kalpleri kıpır kıpır eden yeni başlayacak 5 yabancı diziyi bir araya getirdik.

Şimiden iyi seyirler! Favorilerinizi yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın! 🙂

Good Girls Revolt

28 Ekim tarihini bir yerlere not edin zira önümüzdeki günlerde başlayacak
olann Amazon dizisi ‘Good Girls Revolt’, 1960’larda başlayıp 70’lere kadar devam eden Kadın Özgürlük Hareketi’ni, News of the Week adlı kurmaca bir dergi üzerinden ele alıyor. Ofis kültürünün yarattığı ayrımcılık örneklerine odaklanarak dergide hizmetkarvari pozisyonda çalışıp, daha aktif bir konuma yükselmeye çalışan genç kadınları konu ediyor. Anna Camp, Genevieve Angelson, Erin Darke ve Grace Gummer’ın başrollerinde yer aldığı Good Girls Revolt’tan ilk fragman geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Dizinin ilk bölümü ise 28 Ekim’de yayınlanacak.
https://www.youtube.com/watch?v=s-3yFPGUGlY

Gunpowder

Önümüzdeki günlerde BBC’de yayınlanması beklenen, V for Vendetta filmi ile hafızalarda sıkı bir yer eden Guy Fawkes hikayesini anlatan bir mini dizi geliyor. Bir değişiklik olmaz ise dizinin şimdilik adı Gunpowder. Yapımcılığı Kit Harington’a ait olan ve üç adet bir saatlik bölümden oluşacak dizinin başrolünde de yine kendisi rol alacak.

gunpowder

The Young Pope

Bakın, bunu gerçekten fav’a atın, bir yerlere not düşün, aklınızın bir köşesine yazın çünkü başrol oyuncusu Jude Law’ı Venedik Film Festivali’nde izleyenlerin söylediğine göre hayatının performansını gerçekleştirdiği dizisiymiş! Daha önce yayın tarihi ekim olarak duyurulsa da, fragmanlar 2017’yi işaret ediyor.
Jude Law’u tarihteki ilk Amerikalı Papa Lenny Belardo (Pius XIII) olarak karşımıza çıkaran HBO dizisi, Diane Keaton ve James Cromwell gibi isimlerle dolu kadrosuyla da dikkatleri çekiyor.

Taboo

2017’de yayınlanmaya başlayacak olan yepyeni dizilerden bir tanesi de Tom Hardy ve Ridley Scott isimlerinin bir araya geldiği Taboo dizisi.
Tom Hardy’nin babası Chips Hardy ile beraber yazdığı, Ridley Scott’ın yapımcı koltuğunda oturduğu 8 bölümlük FX – BBC One ortak yapımızı dizi, 1814 yılında geçecek.

Hardy’nin canlandırdığı ve10 yıl sonra Afrika’dan Londra’ya geri dönüş yapan James Keziah Delaney isimli karakterin etrafında gelişecek Taboo’nun kadrosunda ise pek tanıdık isimler var; Oona Chaplin (Game of Thrones), Jonathan Pryce (Game of Thrones) ve Michael Kelly (House of Cards)

Snatch

2000 yapımı kült filmi Snatch’ten uyarlanan ve Crackle’da yayınlanacağı açıklanan diziden kareler yayınlanır yayınlanmaz merak edilmeye başlandı bile. 2017’de yayınlanması beklenen dizinin başrolü ise Luke Pasqualino’nun canlandıracağı Albert Hill karakteri… Snatch’in ilk sezonu 10 bölüm olacak ve Nicholas Renton tarafından yönetilecek.

Snatch

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.