Kabul edelim, ülkece okumayı pek sevmiyoruz.  Ama yazmak da, okumak da bizim için hayatın en keyifli uğraşlarından birisi. Son günlerde sosyal medyada bir kitap furyasıdır gidiyor. Furya demek doğru mu aslında ondan da emin olamıyoruz. Ümidimiz geçici bir şey olmadığı, hepimizin keyifle kitap okumayı sevdiği, kahvenin yanına şekil olsun diye koymadığını düşünmek elbette.

Ancak bizim önereceğimiz birkaç kitap var ki hem Instagrama yakışır hem de kahveyle pekişir nitelikte. Kahvenizin yanına koyup fotoğrafını paylaştıktan sonra bir iki sayfa karıştırma işlemini gerçekleştirirseniz, muhtelemen o kitabı zaten elinizden bırakamayacağınız kitaplar…


“Bir kitap okudum, hayatım değişti” diyemeseniz de, hayatınızın bir bölümüne nefis dokunuşlara yapacak kitapları seçtik. Listeyi kısaltmak zor oldu ancak yeni yeni kitap okuma alışkanlığına başlayanlar için iyi bir adım olacağı kesin. Keyifli okumalar.

Milan Kundera- Var olmanın dayanılmaz hafifliği

10 Kitap önerisi

Tanpınar- Saatleri Ayarlama Enstitüsü
Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna
Cemal Süreya – On Üç Günün Mektupları
Akilah Azra Kohen- Pi, Fi, Çi
Dostoyevski- Suç ve Ceza
Irvin D. Yalom- Nietzsche Ağladığında
Oğuz Atay- Tutunamayanlar
Franz Kafka- Milena’ya Mektuplar
Jean-Paul Sartre -Bulantı
Yusuf Atılgan- Anayurt Oteli

Benim şu sıralar okumaya başladığım kitap ise Milan Kundera‘dan Var Olmanın Dayanılmaz Hafifliği... Siz de belki okuduğunuz kitapları önerir, paylaşır bize de bir güzellik yaparsınız. Ne dersiniz?

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.