Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip bu sene Noel’i sadece ikisi Windsor Kalesi’nde kutlayacak.

Kraliyet ailesi de olsanız bu yıl Noel kutlamaları maalesef tüm dünya için alışıldık şartlarda olmayacak gibi görünüyor. Birleşik Kralık’ta Noel tatili boyunca üç hanenin bir araya gelmesine izin verilmiş olsa da Kraliçe ve Prens Philip, Noel’i bu ay Windsor kalesinde geçirmeye karar verdiler ve her zamanki kutlamaları atlamayı tercih ettiler.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kraliyet ailesi bu yıl Noel için aile üyeleriyle bir araya gelmemeye karar verdi, bunun yerine Covid-19 salgınıyla savaşmaya devam ederken dikkatli olmayı tercih etti. “Tüm tavsiyeleri dikkate alan Kraliçe ve Edinburgh Dükü, bu yıl Noel’i Windsor’da sessizce geçirmeye karar verdiler.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Chris Jackson / Getty Images

Kraliyet ailesi için klasik bir Noel, Sandringham malikanesinde bir araya gelen aile üyeleri ve ardından Noel günü kiliseye yürürken, ayin öncesinde halkla buluşması ve selamlaşmasından oluşuyor.

Diğer kıdemli kraliyet mensuplarının Noel tatillerini nasıl geçirecekleri ise henüz açıklanmadı. Muhtemelen Sussex Dükü ve Düşesi şu anda yaşadıkları Los Angeles’ta kalacak, Cambridge Dükü ve Düşesi ise Noel’i Norfolk veya Kensington Sarayı’ndaki evlerinde geçirecek.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.