Levi’s®, Sonbahar/Kış 2019 sezonu için Netflix’in hit dizisi Stranger Things ile işbirliği içinde kadın ve erkek tasarımlarından oluşan bir kapsül koleksiyon sunacak. 1980’li yıllardan herhangi bir film ya da dizi izlediğinizde Levi’s® görünümleriyle dolu bir on yıla tanıklık edersiniz. Bunun günümüzdeki bir kanıtı için 1980’lerde geçen Stranger Things dizisine bakmanız yeterli olacaktır. Dizi, Three Musketeers şekerleme kağıtlarına kadar o dönemin en ince ayrıntılarını bile atlamıyor. Levi’s® da 1980’ler modasının en önemli parçalarından biri olduğu için, dizideki karakterlerin de çok çeşitli Levi’s® ürünleri giymeleri son derece mantıklı oluyor.

Üçüncü sezonda Stranger Things kostüm ekibiyle doğrudan çalışan Levi’s®, dizinin değişik karakterlerinin döneme uygun olarak doğru stilleri giydiğinden emin olmak için kapsamlı arşivlerinden yararlandı. Yeni sezon, Levi’s® markasının kültüre ve tıpkı günümüzdeki gibi spor giyim stillerine damga vurduğu 1985 yılında geçiyor. Levi’s® tasarım ekibi, dizinin kostüm tasarımcılarıyla çalışarak hayranların favori karakterlerinden Eleven ve Dustin için özel olarak orijinaline uygun Levi’s® görünümleri yarattı. Bu komple görünümler dizide kullanılacağı gibi bu yazın özel edisyon Levi’s® x Stranger Things koleksiyonu kapsamında satışa da sunulacak. Temmuz ayında mağazadan iki sevilen Stranger Things kahramanının giydiği, orijinaline uygun olarak tasarlanmış komple Levi’s® görünümlerini satın alabileceksiniz. Yıl gerçekten 1985 galiba.

Dizide gösterilen iki görünüm, Eleven’ın giydiği Aztek Desenli Gömlek ve El Pileli Jeanpantolon ile Dustin’in giydiği trucker şapka ve Camp Know Where Renkli Yakalı Tişörttenoluşuyor. Dizinin değişik unsurlarını kutlama niteliğindeki çeşitli parçalar da koleksiyonda yer alıyor. Stranger Things grafikleri ve yazıları taşıyan tişört ve sweatshirt’ler, yüksek çözünürlüklü görseller içeren jean pantolon ve Trucker ceketler, alt üst yamalar (elbette dizinin “Upside Down” adlı alternatif evrenine selam durarak) ve kırmızı etiketler gibi özel edisyon Levi’s® detayları ve Stranger Things açılış grafiklerinin kullanıldığı benzersiz Levi’s® Batwing tişört koleksiyonun diğer parçaları arasında yer alıyor. Esas olarak, en sevilen televizyon dizilerinden biri, 20. yüzyılın en ikonik dönemlerinden birini kutluyor ve moda tarihinin en ikonik markalarından biriyle işbirliği yapıyor.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.