Mis kokulu lavanta tarlaları, yüzünüze vuran hafif rüzgar ve İngiltere’de bir gün batımı… Hayali bile kulağa hoş gelmiyor mu? Yaz bitmeden Londra yakınlarında huzur dolu, günü birlik bir seyahat planlıyorsanız onlardan bir tanesi hiç şüphesiz lavanta tarlalarını ziyaret etmek olmalı.

Londra’ya yakın 3 mis kokulu öneri sizin için geliyor.

Mayfield Lavender

Mayfield Lavender, sosyal medyada en çok karşınıza çıkan lavanta tarlalarından bir tanesi. Londra’ya en yakın konumda olan bu lavanta tarlasına ulaşım oldukça kolay. Buraya yolunuz düşerse, lavantalar arasında yer alan ikonik kırmızı telefon kulübesi eşliğinde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin. Mayfield Lavanta tarlasında lavanta toplamak yasak olsa da hediyelik eşya alabileceğiniz pek çok alternatif mevcut. Hatta dilerseniz lavantalı çay içerek keyfinizi taçlandırabilirsiniz.

1 Carshalton Road, Banstead, SM7 3JA.

Hitchin Lavender

Başkentin kuzeyinde bulunan Hitchin Lavender’da 30 dönümlük bir tarlaya sahip. İngiltere’nin en büyük lavanta çiftliğinden biri olan Hitchin, Wilbury Hills boyunca uzanıyor. Buraya gittiğiniz zaman sadece Derin bir nefes alıp, büyüleyici lavanta kokusunun tadını çıkarmak kalıyor.

Cadwell Farm, Arlesey Road, Ickleford, Hitchin, SG5 3UA

Castle Farm

İngiltere’nin en popüler bir diğer lavanta tarlası Castle Farm. Eminiz tarlanın içinde yer alan bank ile çekilmiş fotoğraflara sosyal medyada denk gelmişsinizdir. Eğer “ben de böyle havalı lavanta tarlası fotoğrafları istiyorum” diyorsanız, o halde istikamet Castle Farm. Lavanta tarlaları arasında piknik yapabilir, sevdiklerinize buradan hediyeler alabilir ve günü nefis anlara şahit olarak bitirebilirsiniz.

Castle Farm, Redmans Lane, Shoreham, Sevenoaks, TN14 7UB.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.