Pandeminin etkisi tüm dünyada devam ederken, evde vakit geçirmekten bunalan İngiltere halkı soluğu daha çok parklarda almaya başladı. Kısıtlamalar dahilinde günlük rutinlerine parklarda yürüyüş yapmayı ihmal etmeyenler için tekrar tekrar keşfedilesi en keyifli Londra parkları geliyor.

Hyde Park

ister Hyde Park’ta sakin bir yürüyüşe çıkın, ister bisikletle dolaşın, Bu devasa ve merkezi konumdaki parkı keşfetmek için hangi yolu seçerseniz seçin, 4000’den fazla ağaç, göl, gül bahçeleri ve Diana, Galler Prensesi Anıt Çeşmesi ile görülecek, keşfedilecek ve yapılacak çok şey olacak.

Regent’s Park

166 hektarlık (410 dönüm) alana yayılan bina, 1811’de ünlü mimar John Nash tarafından tasarlandı. Büyüleyici bahçelerin yanı sıra, bu Londra parkında kayıkla gezilebilen bir göl, oyun alanları ve Londra’nın en büyük açık hava spor alanı ve Açık Hava Tiyatrosu bulunuyor.

Richmond Park

Yolunuzu bu güzel Kraliyet Parkı’na düşürdüğünüz zaman yüzlerce serbest dolaşan geyiğe, antik ağaca ve pek çok nadir görülen kır çiçeği türüne hayran kalabilirsiniz. 1.000 hektarlık (2.500 dönüm) alanı kaplayan Richmond Park’taki tepenin zirvesi oldukça çarpıcı manzaralara ev sahipliği yaparken, Park arazisinde gizlenmiş, yaprak dökmeyen Japon açelyalarını yakalamak için parkın içinde bulunan Isabella Plantation’ı keşfedebilirsiniz.

St James’s Park

Buckingham Sarayı da dahil olmak üzere üç kraliyet sarayı ile çevrili olan St James’s Park, aynı zamanda Horse Guards Parade ve ağaçlarla çevrili Mall’a sahip. Şık Inn The Park kafede sıcak bir içecek için mola verebileceğiniz gibi, ünlü pelikanları görmek için 14: 30’da gölü ziyaret edebilirsiniz.

Greenwich Park

Thames Nehri’nin ve Londra Şehri’nin nefes kesen manzaralarını görmek isterseniz o halde istikamet Londra’nın en eski Kraliyet Parkı Greenwich Park. Bu park, hala küçük bir geyik sürüsünün yanı sıra Prime Meridian Line, Kraliyet Gözlemevi ve birkaç kafeye ev sahipliği yapıyor .

Londra’nın karmaşasından kurtulmak isterseniz, sadece dört mil ötedeki Hampstead Heath’te huzur dolu anlar geçirmek mümkün. Muhteşem manzaralar için Parlamento Tepesi’ne tırmanabilir, içerisinde yer alan bahçeleri keşfe çıkabilirsiniz.

Lee Valley Park

Uzun yollar boyunca bisiklet sürmek veya Lee Valley Bölge Parkı’nda yürüyüşe çıkmak. Her ikisi de kulağa hoş glelmiyor mu? Hertfordshire’daki Ware’a kadar uzanan bu bölgede, vahşi yaşamı görmek ve keyifli anlar geçirmek için pek çok seçenek var. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, düzenli rehberli turlardan birini denebilirsiniz.

Bushy Park

Chestnut Avenue’dan Hampton Court Palace’a doğru yürüyün veya Londra Kraliyet Parkları’nın ikinci en büyüğü olan Bushy Park’ta ökse otuyla dolu ağaçları görün . Bu tarihi arazide barok su bahçelerini ve 17. yüzyıldan kalma Diana Çeşmesi’ni de bulabilirsiniz.

Clapham Common

Londra’nın en büyük düz açık alanlarından biri olan Clapham Common’da yürüyüş yapmak, güneşli bir Londra gününde keyifli vakit geçirmek Güney Londralılar için harikulade aktivitelerden bir tanesi. Park içerisinde yer alan paten alanını, tenis kortlarını ve çim sahalarını da ziyaret etmeden dönmeyin.

Kensington Gardens

Kensington Sarayı’nın özel bahçelerini görmek isterseniz o halde istikamet Kensington Gardens 270 hektarlık bir alanı kaplayan bu alanda yürüyüş yapmak büyük keyif verecek.

Londra’da Bahar Çiçeklerini Selamlayabileceğiniz Lokasyonlar

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.