Gelecek güzel ve sıcak günler için tam gaz geri sayım yapmaya devam ederken, yaklaşan baharın verdiği o tazecik enerjiyle birlikte ruhlarda yavaş yavaş şenlenmeye başladı. Uzayan günler, yüzünü daha sık gösteren güneş, ufak ufak açmaya başlayan mis gibi çiçekler de bonusu. Pandemiyle birlikte sıkılan ruhları yürüyüşleriyle ferahlatmak, Londra’da bahar çiçeklerini selamlayıp keyif depolamak isteyenler için şahane lokasyonları listeledik.

Kiraz çiçeği

Nerede görebiliriz? Greenwich Park, St Paul’s Cathedral, Kew Gardens. Ne zaman? Mart & Nisan

Japon kültüründe oldukça önemli bir yere sahip olan kiraz çiçeği nam-ı diğer sakuralar, Japonya’nın ulusal simgelerinden bir tanesi. Baharın gelişini müjdeleyen bu güzel çiçekler eşliğinde yürüyüş yapmak isterseniz yürüyüş rotanızı Greenwich Park, St Paul’s Cathedral, Kew Gardens’a çevirebilirsiniz.

Bluebell

Nerede görebiliriz? Osterley Park (Hounslow), Highgate Wood, Wanstead Flats. Ne zaman? Nisan &Mayıs.

İspanya’nın kuzeybatısından Britanya Adaları’na kadar Atlantik bölgelerinde bulunan Bluebell’ler koruma altında olan bitkilerden. Eğer Sir David Attenborough’ı kızdırmak istemiyorsanız onları koparmadan sadece keyifle izleyip, fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Açelya

Nerede görebiliriz? Isabella Plantation, Kenwood House .
Ne zaman? Nisan & Mayıs
Richmond Park’ın saklı cenneti Isabella Plantation 100 farklı açelya çeşidine ev sahipliği yapıyor. Sırf bu sebeple bile yürüyüş rotanızı buraya çevirebilirsiniz.

Lale

Nerede görebiliriz? Palace Memorial Gardens, Regent’s Park, Kensington Gardens.
Mart & Mayıs

Yaklaşık 50.000 sarı ve kırmızı lale ile dolu olan bu parklar, bir bahar pazarınızı keyiflendirmek için doğru bir seçim seçim olacak.

Mor salkım

Nerede görebiliriz? Peckham Rye Park, Hampstead Heath Pergola, Holland Park. Ne zaman? Nisan-Haziran.

Eğer uzun yürüyüşlerinizi mis kokulu mor salkımlar eşliğine gerçekleştirmek isterseniz o zaman Peckham Rye Park, Hampstead Heath Pergola, Holland Park’ından bir tanesi yürüyüş rotanızda yerinizi almalı. Mor salkımların etkileyici kokusuyla kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Nergis

Nerede görebiliriz? Green Park, Hampton Court Palace, St James’s Park.
Ne zaman? Mart & Nisan

Mart ve Nisan ayları arasında Green Park’a yolunuz düşerse çiçek açmış 1 milyon nergis sizi karşılayacak ve maalesef bu güzellikleri görebileceğiniz tek dönem mart ve nisan ayları. Zira parkta başka çiçek yatakları da yok. Söylentilere göre Kral II. Charles’ın karısı onu başka bir kadın için çiçek toplarken yakaladıktan sonra bu parkta bulunan çiçek yataklarının hepsini kaldırtmış.

Bunu da sevebilirsin: Londra’da Öğrenci Olmak:

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.