Bahara bir kala, Londra’nın tarihi sokaklarını keşfetmek ve lezzetli bir kahveyle ısınmak, şehrin güzelliklerini başka bir boyuta taşıyor. Bu yazıda ise sakin bahar yürüşlerinin sonu kahveye çıkıyor.

Londra’nın muhteşem yürüyüş rotalarını ve bu rotaların sonunda sizi bekleyen kahve keyiflerini sizin için seçtik.

Thames Nehri Kenarı Yürüyüşü: Tower Bridge’den Big Ben’e

Thames Nehri kenarında yapılan bir kış yürüyüşü, tarihi mimariye hayran kalmanızı sağlayacak. Big Ben’e kadar olan rotada sizi sıcak içeceklerle karşılayacak pek çok keyifli  kahveci bulunuyor. Önerimiz, Westminster Köprüsü yakınlarındaki bir kafede molanızı verip Big Ben’in karşısında Thames manzarasının tadını çıkarmanız.

Hyde Park Turu ve Kensington Kahveleri

Yılın her mevsiminde büyüleyici bir atmosfer sunan Hyde Park yürüyüşleri kış aylarının da vazgeçilmezi. Kensington Sarayı’nın yakınındaki bu parkta yapacağınız yürüyüş sonrasında, çevresindeki kahvecilerde sıcacık kahvelerinizi yudumlayabilir, Hyde Park’taki göl manzaralı bir kafede, kışın serin havasında sıcacık bir kahve içmek tam da aradığınız keyif olabilir.

Hampstead Heath ve Lokal Kahveciler

Doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Hampstead Heath parklarında yapacağınız yürüyüş, sizi büyüleyici manzaralarla karşılayacak. Yürüyüşlerinize eşlik edecek lokal kahvecilerde oturup, kahve keyiflerinize keyif katabilirsiniz.

Greenwich’te Manzaralı Mola

Tarihi dokusu ve manzarasıyla adından söz ettiren Greenwich’te kış yürüyüşlerinizde, aradığınız huzur dolu dakikaları bulabilir, tarihle iç içe geçmiş kahvecilerden birini seçerek yürüyüşünüzü taçlandırabilirsiniz.

Little Venice’nin Büyüsü

Paddington’ın kuzeyindeki Little Venice’te yürüyüşleri mükemmel manzarasıyla taçlanıyor. Bu keyifli semtteki kafelerde günü tamamlayabilir, yürüyüş esnasında, kanalın üzerindeki sevimli kafelerde mola verip,  kahve eşliğinde kışın tadını çıkarabilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.