Bu sıralar ‘Moda’da nerede kahve içsem?’ diye sorarsanız, Moda’nın en huzur verici noktalarından birisi hiç şüphesiz olan Tinca Tinca Cafe. deriz. Son zamanlarda semtlerde kahveci sayısı giderek artsa da, küçük ve tıkış tıkış mekanlar bizi biraz üzüyor. İşte Tinca Tinca bunların tam aksine genişçe bir mekan. Yani, eğer bizim gibi daracık yerlerde oturmaktan keyif almıyorsanız, sizin için de oldukça uygun bir yer.

Yeni yıla az bir zaman kala mekanlarda da yılbaşı ruhunu hissederken, Tinca Tinca’ya adım attığımızda da bizi kocaman bir çam ağacı, fonda keyifli bir müzik karşılıyor ve anında ruhlarımızı şenlendiriyor. Güler yüzlü sahibi ile selamlaşıp, yerimizi seçtikten sonra menüden ‘ne içsek?’ diye düşünürken, ufak bir destek istiyoruz. Mekanın güler yüzlü beyefendisi bize ‘dağ çilekli Türk kahvesi’ni öneriyor. Hay hay diyerek, kahvelerimizi bekliyoruz.

Bu sırada ayak üstü iki lafın belini de kırmadan geçemiyoruz. Dedik ya mekan sahibi öyle samimi öyle güler yüzlü ki… Hemmen bize siparişini verdiğimiz kahvenin hikayesinden de bahsediyor. Dağ çilekli Türk kahvesi, Tinca Tinca için özel olarak hazırlanıyormuş. Kahve çekirdekleri de lezzetine sonsuz güvendikleri kahve gurmesi olan Alper Bey’den, taaa İzmir’den geliyormuş. Sohbetimiz devam ederken, kahve kokusundan önce yoğun bir çilek kokusu sarıyor önce masayı… Ardından kahveyi tadıyoruz ve muazzam! Yolunuz buralara düşerse denemeden geçmeyin, bizden söylemesi…  Kahve keyfilerinizi tatlılarla boş geçmiyorsanız, muffin, cheescake, tiramisu gibi seçenekler de  mevcut.  Eğer seçiminiz kahve olmazsa, çeşit çeşit çaylarla da lezzetli birer alternatif olabilir.

Harika bir hayvan dostu da olan mekanda bol bol kedi ve köpekleri Hera’yı görüp, bünyelere keyif kahveleriyle birlikte bolca huzur depolayarak şehrin içine karışabilirsiniz.

Tinca Tinca Adres: Caferağa Mahallesi, ModaCaddesi, No 123/A, Kadıköy,

 

Tinca Tinca Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.