Dünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alan Viyana, kahve kültürüyle de UNESCO Avusturya somut olmayan kültür mirası listesinde de yer alıyor.

Viyana’da kahve kültürü oldukça kıymetli olunca, kahve keyifleri de bu külture yakışır biçimde oluyor elbette. Öyle ‘kahve alıp sokaklarda yürüyeyim’den ziyade, bu şehirde kahve içecekseniz, kahvecilerinde uzuunca saatler geçirerek anın ve kahvenin tadını çıkarıyorsunuz. Tabii, sunumları da tam bu özenle; gümüş tepsiler eşliğinde yapılıyor.

Viyana’da kahve içmek gerçekten bir sanat. Viyana kahveleri, isimlerini ünlü Avusturyalı yazarlardan, bestecilerden ve aristokratik figürlerden almış.Yani menüde baktığınızda latte, mocha gibi isimler görmenize imkan yok.

Foto: bikahvebikeyif

Stefan Zweig Viyana’nın bu kültürünü: “Viyana kahvehaneleri eşi benzeri olmayan özel enstitülerdir, demokrasi kulüpleridir, yenilikler için öğrenim görme ve aydınlanma yerleridir.” Şeklinde özetlemiş olması size fikir vermiştir diye düşünüyoruz.

Peki yolunuz Viyana’ya düşmezse, bu kahve kültüründen mahrum mu kalacaksınız? Elbette hayır! Moda’da Viyanalı gibi kahve içme deneyimi yaşamak isterseniz, o halde rotanızı Page Coffee & Gallery’e çevirmelisiniz. Pek çok Viyana Kahvesi çeşidine ulaşabileceğiniz mekan, kahvelerinde bir Avusturya kahvesi olan Julius Meinl kullanıyor.

foto: bikahvebikeyif

Page Coffee & Gallery’nin Viyana kahveleri içerisinde Kapuziner, Einspanner, Wiener Melange gibi pek çok alternatif bulunuyor. Bizim denediğimiz Viyana lezzeti ise Large Brauner oldu. Double espresso ve sıcak krema ile hazırlanan bu kahveye kelimenin tam anlamıyla bayıldık! Fonda çalan nefis müzikler, mekan içerisinde yer alan resim galerilerine göz gezdirerek kahve keyfi yaparken, burası size Viyanalı gibi kahve içme hissini yaratacak.

foto: bikahvebikeyif

Girişte yazan wifi şifresi ile, uzuun uzuun kahve keyfinizi yapmak isterken, bir yandan da dilerseniz çalışın mesajı veren Page Coffee & Gallery, son günlerde en sevdiğimiz ve kahvelerini içmeye doyamadığımız bir yer oldu.

Adres: Caferağa Mahallesi, ModaCaddesi, No 121, Kadıköy, İstanbul

Page Cafe & Gallery Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.