Kahveyi çokça seviyoruz evet. Ancak genellikle kahvesever nüfusun çoğunluğu, onlara sunulan kadar kahveyle tanışıp yeni tatlar aramayacak kadar üşengeç olabiliyor. Hal böyle olunca, klasiklerden sıkılan, yeni tatlar denemek isteyen ancak keşfetmek için de üşenen kahve severler için muhtemelen tüketmediğinizi düşündüğümüz, birbirinden leziz 3 espresso türünü sizler için bir araya getirdik. Tek yapmanız gereken, damak tadınıza uygun olan karşımı seçip, baristadan istemek.

MACCHIATO

Espresso + Bir Miktar Köpürtülmüş Süt

Macchiato İtalyanca lekeli, benekli anlamını taşıyor. Espressomuzu Macchiato yapmak için gerekli olan abrakadabra ise birazcık köpürtülmüş süt. Bu sütle hem espressomuzu hareketlendiriyor hem de kahve keyfimize şekil veriyor.

GUILLERMO

Espresso + Bir Dilim Lime

Espressomuzun üzerine bir dilim lime koyarak elde ettiğimiz Guillermo’ya espresso shotı da diyebiliriz. Evet bir vodka ve tequila shot gibi olmayabilir ama sizde bir güç yükleyeceği de kesin.

BREVE

Espresso + Buharlaştırılmış Süt ve Krema Karışımı

Latteden daha yoğun bir kıvamla bizleri vuran Breve’de önemli olan buharla ısıtılacak süt ile kremanın eşit miktarlarda koyulması.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.