bi-motivasyonEminim herkesin kendini çok daha iyi hissettiği bir mevsim vardır. Benim mutluluk mevsimim şüphesiz yaz. Bana göre güneşin sıcağında pişmek, kışın kat kat giyinerek sokakta donmaktan daha keyifli mesela. Yaz festivalleri, yaz gezileri, yaz akşamları, yaz tatilleri… yazın ekstra mutlu olmam için çok ama çok fazla sebebim var.

Yazın mutluyum diye diğer mevsimler depresyonun eşiğinde olduğum düşünülmesin elbette. 🙂 Ben yazın mutluyken, aksine yazın motivasyonu düşen, kış mutluluklarını, karı, yağmuru iple çeken çok arkadaşım var.
Ancak itiraf etmeliyim ki ben bu yazı hiç sevmedim. Hep motivasyonum düşük, hep enerjimi kaybetmek için sebeplerim var. Hal böyle olunca ben de kendi içimde bir mutluluk harekatı başlatmaya karar verdim. Ülke olarak oldukça sıkıntılı bir yaz geçirdiğimiz ortada. Twitter’da Önder Şeren “Memleketin huzurlu olduğu süre yılda 6 saat.” diye bir tweet yazmıştı, gülsem mi, üzülsem  mi inanın karar veremedim ama haklıydı. Emin olduğum bir şey var ki; o da gerçekten ülke olarak mutlu olamadığmız. Bunun için o kadar can atmamıza rağmen birbirimizin canını yakmaya da eş zamanlı devam ediyor olmamız.
Mutlu olmak için sebep aramaya gerek yok aslında. Etrafımıza şöyle bir bakıp, kendimizi gördüklerimizin içine koyduğumuzda, işte o an sadece nefes aldığınıza bile şükrediyorsunuz.
Pek çoğumuz işimizde mutlu değiliz, pek çok çoğumuz hayatının büyük bir bölümünü çok para kazanıp, sürekli seyahat ederek geçirmek istiyor, pek çoğumuz filmlerdeki aşklardan istiyor. Peki sonra? İyi bir iş, bol para, ideal sevgili. Hayat sizce de bundan mı ibaret? Ben hiç ama hiç sanmıyorum.
İnandığım tek şey; mutlu olmak için bir motivasyonun yeteceği… Benim en şahane motivasyon kaynağım renk renk çiçekler. Onları gördüğüm zaman içimin huzur kaplamadığı an yok. Kediler, sokak hayvanları, bol sohbetli kahveler… İçimin rahat, huzurumun yerinde olduğu bir gün sadece denizi izlemek. İnanın, huzurla nefes almak kadar kıymetli bir şey yok bu hayatta. İdeallerimiz, hayallerimiz, umutlarımız hepsi yaşama tutunmamız için bir araç elbette ama hırsla, zararla ziyanla elde edilebilecek bir şey değil benim nazarımda.
Hala yaşıyorken elinizde olanlara sıkı sıkı sarılın. Kıymetini bilin. En çok da şükredin. Ben öyle yapıyorum ve nefes aldığım her gün için de böyle yapmaya devam edeceğim.
Ben kendi içimde bir mutluluk harekatı başlattım. Motivasyonum düştüğünde bir kahve beni harika toparlar diye, bir kedi mırıltısı kalbime, bir çiçek kokusu ruhuma iyi gelir diye… Bundan böyle burada hepimize #bimotivasyon olacak yazılar yazmaya çalışacağım ve Instagram hesabımdan mutlu olmayı unuttuğumuzda elimizden tutacak kareleri #bimotivasyon altında toplayacağım. Umarım sizler de benimle bu harekata ortak olur, birlikte dolu dolu #bimotivasyon lar yaratırız.
Mutluluk harekatı için #bimotivasyon yeter!
Herkese keyifli günler, mutlulukla ve aşkla…

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.