Dönem dönem Pinterestte bazı şeylere ‘takma’ huyum baş gösteriyor. Mesela bu aralar gezerken kendimi her seferinde mumların içinde buluyorum.

Havaların serinlemesiyle birlikte, bünye kış ruhunu hemen kabullenip kahve, mum ve onu tamamlayıcı kitap ya da film moduna çoktan geçti bile. Pinterest’e ayrı, mumlara ayrı bayılan biri olarak, bu ikilinin birleşiminde nefis yaratıcılıkta şeylerle karşılaşıp hepsine sahip olmak istiyor, daha sonra ileride aslında çok da işime yaramayacağını bildiğim ama görsellikte aklımı başımdan alan o tüm kendin yap projelerini yapacağım atölyemde olmayı hayal ediyorum.  (Ne kadar da nefes almasız bir cümle oldu ama:) )

Pinterest büyülü bir dünya mumlar da öyle… Bazen, hatta çokça Pinterest’in bir ülke olduğunu hayal edip, bol bol kaçamak seyahatler yaparak huzuru buluyorum. Yine öyle bir anda birbirinden yaratıcı güzellikte mumlar içinde buldum kendimi. Bir de nefis kokulu oldu mu…

 

Elma, tarçın, kahve… Bence bazen huzur mumdaki kokuda bile olabilir 🙂

c32944fd2935198e9ba74028140fce21

Tarçın tam bir kış kokusu. Soğuk ama huzur dolu kış gecelerini hatırlatıyor her seferinde. Mumlardan yükselen tarçın kokusunu yapmak ise çok kolay.

 

Çubuk tarçınları aldığımız mumlar etrafına yerleştirmek, ip ya da kurdele yardımıyla bağlamak ve kendimizi kokusuna bırakmak. Bir de kahve kokulu mumlar var tabii. Onlara da ayrı bayıldım, elbette deneyeceğim:)

Kış romantizmi, romantizm de mumları sever.

Ehh haydi o zaman, mumlara sevdiğiniz kokuları ekleme zamanı:)

Seni buralarda da görmek isteriz:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.