Starbuckslar, Caffe Nerolar, 3. dalga kahveciler iyi güzel de ya ofiste çalışırken aniden kahve krizimiz tutarsa, soğuk havaların, yağmurun, karın kurbanı olup en yakınımızdaki kahveciye bile gitmeye üşenirsek ne olacak?

Kafeinsiz, kahvesiz bir ofis günü geçirmeyeceğiz değil mi? Zaten eğer sıkı bir kahve kolikseniz bu durum çevreniz için pek de sağlıklı olmayacak. İşte böyle durumlarda ofiste şipşak hazırlanacak, birbirinden leziz kahveler var. Onlardan ilk de hem zamana hem damağa iyi gelen kahvelerden biri French Press.

Foto: bikahvebikeyif
Foto: bikahvebikeyif

Acil durum kahvelerin en sevileni, French press. Kahve tutkunu her ofis çalışanının masasında en az postitleri kadar kıymetli ve olması gerekeni… Hazırlaması ise bir o kadar kolay.

Nelere ihtiyacımız var?
Bir kupa bardağı su
Kettle
French Press
2 tatlı kaşığı çekilmiş kahve

Foto: bikahvebikeyif- Ben tchibo'da Guatemala Grande kahve tercih ettim. Çektirirken 'French Press' için demenizde fayda var.
Foto: bikahvebikeyif- Ben tchibo’da Guatemala Grande kahve tercih ettim. Çektirirken ‘French Press’ için demenizde fayda var.

Nasıl yapıyoruz?

French Press’imize 2 tatlı kaşığı çekilmiş kahveyi döküyoruz. Kettlada kaynattığımız suyu kahvenin üzerine döküyoruz. Tahta bir kaşık yardımıyla hafifçe karıştırıyoruz ki, kahveler üste çıkmasın. 5 dakika kadar bekleyip ardından French Press’i ortaya kadar indiriyoruz. 1-2 dakika da ortada kalacak şekilde beklettikten sonra pressi yavaşça son noktasına indiriyoruz. Mis kokulu, leziz mi lezi kahvelerimizi içerek, tüm enerjimizle çalışıyoruz:)

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.