Keyifli mi keyifli bir hafta sonu kaçamağı yaptık pazar günü. Son günlerde rutin hayatıma hareket katmak için ne yapsam diye harıl harıl düşünürken arkadaşımın bulduğu fotoğraf ekibiyle rengarenk bir gün geçirdik.

Rengarenk derken lafta olduğunu sanmayın,  08:30 kalkışıyla başlayan  kahkahalar akşam 21:00 sularında son buldu. Deneyimleyebileceğimiz en özel anları yaşadık, yeni insanlar tanıdık, bazen şaşırdık. Ama en çok da güldük.

3 arkadaş 08:30 Kozyatağı hareketiyle yola çıktık.Gideceğimiz fotoğraf ekibiyle daha önce hiç birlikte bir çekim yapmamış olmamız kafamızda soru işaretleri yaratmadı değil ama nereden bilebilirdik bu kadar keyifli bir gün geçireceğimizi?

Otobüse adım atar atmaz beklediğimiz kitlenin olmayışı ilk şaşkınlığımızdı. Ağırlıklı olarak 40 yaş üstü teyzeler ve amcaların olduğu birfotoğraf ekibi hayal edin? (İlk başta kulağa kötü geliyor kabul, ama alışıncaonlardan kopamıyor bir parçası oluyorsunuz)

Nasıl bir gün geçireceğimizi düşünerek ilk adımı Şile’yeattık. Daha önce hiç tanımadığımız iki tatlı çiftin masasında, mükellef birkahvaltıya tıka basa, ısrar kıyamet bizi bir şeyler ikram ederken buldukkendimizi. İrfan amca ve eşi Emine… Gezinin bana kazandırdığı iki tatlı insanoldu 🙂

Kahvaltı faslından sonra Şile’yi arşınlamaya başladık…

Kuşlar, sen kuşları boşver evler… diyerek yaptık siftahı…

image

Tüm yollar, tüm yokuşlar bizimdi. ee tabii manzaralar da.

image

Bu konsepte bir de fener lazımdı. Buraya da bir deniz feneri bırakalım. Ruhumuz  aydınlanır belki..

image

Ooo papatya, yüzümün haline bak… Papatya önemli, tabii ki onları da atlayamazdık.

image

Merhaba Ağva, biraz serin misin? Bir tutam güneş olsaydı eminim daha  daha çok kare çekerdik. Hava koşullarına rağmen 10 yıllık fotoğraf çekmiş olabilirim.

image

Buraya adım atar atmaz Issız Adam’ın kareleri canlandı gözümüzde. Bize yakışan da filmi yaşatmaktı. Biz de çektik. Ama Issız Kadın’ı… 

image

İşte tam bir Ağva… Üstünde durmakta zorlansam da her şey fotoğraf aşkı içindi…

image

Ve  tabii ki asli görevimdi kahve içmek. 

image

Bikahvebikeyif Ağva’dan bildirdi, çokça da güldü, eğlendi. Güneşi batırmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı…

image

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.