Özellikle pandemi sürecinde hareketsiz kalmamak, beden, zihin ve ruh sağlığınızı dengede tutmak için dışarıda kolaylıkla yapabileceğimiz basit fiziksel aktiviteleri Milli Bikini Fitness Sporcusu Eda Demirden yazdı.

Yazı: Eda Demirden – Milli Bikini Fitness Sporcusu /edademirden

DIŞARIDA KOLAYLIKLA UYGULANABİLECEK AKTİVİTELER

Yürüyüş & Koşu (En az yarım saat orta tempoda)
Günlük rutininize yürüyüşü eklemeyi ihmal etmeyin. Yürüyüşlerinizi tüm vücudumuzun çalıştığını hissederek, üst bedeni de kollarla beraber sağa sola doğru döndürerek yapın.

Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek hem keyifli hem sağlıklı. Üstelik özellikle bacak, kalça ve basen sağlığı ve güzelliği için birebir.

İp atlamak

Sizi çocukluğumuza götürecek en
güzel aktivitelerden biri de hiç şüphesiz ip atlamak! Yine bu aktivite de bacaklar, kalça ve basen sağlığı ve güzelliği için oldukça işe yarıyor.

Paten

Başta oldukça zor görünen bu aktivite, özellikle bacak, kalça ve basen sağlığı için oldukça faydalı.

Yaklaşık yarım saat yukarıdaki aktivitelerden bir tanesinin ardından aşağıdaki basit dört egzersizle bacak ve basen bölgemiz başta olmak üzere tüm vücudumuzu kuvvetlendirebilir ve istediğiniz şekle sokabiliriz!

1. Squat

Dizlerin üzerine ağırlık
vermeden, tüm vücut ağırlığını arkaya doğru yerçekimine vererek çalışılması gerekiyor. İlk hedef 10 tekrar. Bir sonrakinde 12 ve 15 tekrar.

2. Lunge

Bir ayak önde diğeri arkada vücudu öne vermeden arkadaki bacağın iyice gerilmesi gerekiyor. 10-15 tekrar yapabilir.

3. Wall Squat

Sırt duvara dayalı, squat pozisyonunda bacaklar dizden 90 derece kırılarak ve tekrar başlangıç pozisyonuna geçilerek uygulanıyor. 10 tekrar iyi bir başlangıç olabilir.

4. Plank

Bu hareket beden sağlığı yerinde olan herkesin yapması gereken ve sadece bir dakikalık bir çalışmayla vücuttaki tüm kasları çalıştıran ender hareketlerden bir tanesi. Düz ya da hareketli olarak 2 versiyonunu da yapabilirsiniz.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.