Blog’da yeni bir heyecanımız var! 🙂 Bundan böyle #bikahvebisohbet çatısı altında, bizlere ilham veren isimleri konuk edeceğiz. İlk konuğumuz ise işlerini büyük bir keyifle takip ettiğimiz fotoğrafçı ve yönetmen sevgili Cansu Boğuşlu oldu…

Kim? Cansu Boğuşlu
Neler yapar? Fotoğrafçı, yönetmen
Nerede yaşıyor? İstanbul
Bulabileceğin sosyal ağlar: @cansuboguslu + Cansu Boguslu 

Cansu Boğuşlu-
Fotoğraf: Magdalena Franczuk | Cansu Boğuşlu

Cansu Boğuşlu kimdir?
Renklerle, ışıklarla, insanlarla derin bağlar kuran bir fotografçı, yönetmen, görüntü yonetmenidir. Yeryüzünde sonsuzluğu arar. Peşinden bazen başkalarını da sürükler.

Çocukluğuna dair hatırladığın ilk hatıra?
Bu aralar üzerinde çalıştığım senaryonun çıkış noktası olduğu içindir belki ama babamın gecenin bir saati çıkıp bana söz verdiği için dondurma araması…

Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri
Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri

Eğer hayatta bir şeyleri değiştirme şansın olsaydı, ilk neyi değiştirirdin?
Sınırları ve vizeleri kaldırırdım. Bürokrasi çok garip işliyor, çok fazla haksızlık, insanlar yalan söylemek ya da yalandan hayatlar yaşamak zorunda bırakılıyor. Yalan söyleyemeyen çok fena kayaya saplanıyor. Bundan rahatsızım.

Hangi durumlarda kendinle gurur duyuyorsun?
Kendim olabildiğim anlarda. Özgürce karar verebildiğim, cesur, vicdanlı ve akıllı hareket ettiğimde.

Cansu Boğuşlu şu sıralar hangi projeler üzerine çalışıyor?
6 yıl süren Polonya’da sinematografi master maceram yeni bitti. Bu aralar Istanbul’dayım. Istanbul’u anlatan bir yol belgesel projem “KÖPRÜ” yeni yayınlandı. Yakında festivallerde izleyiciyle buluşacak. Onun dışında az önce bahsettiğim baba-kız hikayesini önce kısa sonra da uzun metraj olarak sinemaya taşımak istiyorum. Spark Film Collective ile reklam filmlerinde de sinematik, duygusal, estetik çizgimi destekleyecek reklam filmleri çekmeye başladım. Geçenlerde !f Istanbul Bağımsız Film Festivali için bir reklam filmi çektim. Bir yandan da “Kayıp Aşk Hikayeleri” adında bir fotoğraf projem var. O biraz evrensel, uzun vadeli bir proje, geçen yıldan beri dünyanın farklı şehirlerinde ona devam ediyorum.

Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri
Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri

En sevdiğin kahve?
Türk kahvesi seviyorum.

Sana hangi kahve dükkanlarında rastlama ihtimalimiz var?
Bebek’te Private Reason, Bebek Kahve bir de Cihangir’de Kahve6 sık gittiğim yerler.

Senin için mükemmel bir gün nasıl başlar?
Güzel bir müzikle güne başlamayı seviyorum. Sonra boğazda biraz yürüyüp, enerji toplayıp projelere konsantre oluyorum.

Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri
Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri

Son günlerde keşfettiğin en yeni mekan?
İyi müzik seviyorum. Eskiden canlı müzik, konser mekanlarına giderdim. Ama son zamanlarda dans etmeyi seviyorum. Harbiye’de Klein diye bir mekan var, ne zaman gitsem çok eğleniyorum.

Bilmediğimiz, gizli yeteneklerin neler?
Hangisi gizli hangisi yetenek ben tam olarak bilemiyorum. Ama özellikle son zamanlarda özel güçlerime yoğunlaştım ve telepati ile insanlarla iletişim kuruyorum. Uzaklarda olan çok fazla sevdiğim insan var, onlardan uzakta kendi seçimlerimi yaşamak zorundayım ama bunu bu manevi bağlarla başarabiliyoruz.

Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri
Fotoğraf: Cansu Boğuşlu |Kayıp Aşk Hikayeleri

İş hayatında seni benzersiz kılan ne?
Orjinalliğim olsa gerek. Birini taklit etmek ya da yapılmış birşeyi yapmak hiçbir zaman ilgimi çekmemiştir. Her zaman kendi çizgimde ilerlemek ama bunu da teknik ve kalite olarak en iyi şekilde yapmak istiyorum. Bu şekilde kendini kabul ettirmek bazen çok zorlu olabiliyor, çok acı veriyor, yıldırmak isteyen çok oluyor. Ama başka türlü zaten başarılı olabileceğimi ya da özel bir şey yapılabileceğini düşünmüyorum.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.