Ufak dokunuşlarla sabah kahvesi keyfini daha lezzetli ve daha sağlıklı bir hale dönüştürmek ister misiniz? Yanıtınız ‘evet’ ise bu öneriler tam size göre!

İşte sabah keyiflerini taçlandırcak sağlıklı öneriler sizin için geliyor!

Doğru saklama yöntemleri kullanın

Sağlığı etkilemese de, kahve çekirdeklerinin saklanma şekli tadını kesinlikle etkiliyor. Nem ve ışık kahvenin tazeliğini korumak adına en büyük düşman. Taze kahve çekirdeklerinizi kilerde, dolapta ya da hava ve güneş geçirmeyen bir kapta saklayın.

Kolajen takviyesi yapın

Sabah kahvenizi sağlıklı bir rutine dönüştürmek, besin değerini artırmak isterseniz kolajen tozu eklemeyi tercih edebilirsiniz. Kahvenin içinde kolayca çözülen ve lezzetten ödün vermeyen takviye ile gün boyu enerjinizi de dengeleyebilirsiniz.

İyi kavrulmuş, taze kahve çekirdekleri satın alın

Uzmanlar, beyin sağlığını desteklemek için iyi kavrulmuş, taze kahve çekirdekleri satın almanızı tavsiye ediyor. Hafif veya orta kavrulmuş kahve ile karşılaştırıldığında, iyi kavrulmuş çekirdekler en düşük akrilamid seviyelerine sahip olma eğiliminde olduğu görünüyor.

Akrilamid, kahve çekirdekleri kavrulduğunda oluşan bir kimyasal ve bu kimyasaldan kaçınmak, beyin sağlığını korumanın bir yollarından bir tanesi.

Kahve çekirdeklerinizi her demlemeden önce öğütün

Bütün çekirdekleri satın almak ve her gün taze öğütmek, kahvenin lezzetini optimize etmenin en iyi yolu. Öğütülmüş kahve, aromasını o kadar hızlı kaybediyor ki, size ulaştığında temelde bayatlamış oluyor. Dolayısıyla çekirdek kahveler, lezzetlerini daha uzun süre koruyarak kahve satın aldığınız ürünün raf ömrünü de uzatıyor.

Bir de Cold Brew deneyin

Soğuk demlenmiş kahveler, normal sıcak kahveye göre yaklaşık %65 daha az asitliğe sahip olduğunu söyleniyor. Bu da bağırsakların daha iyi çalışması konusunda yardımcı oluyor.

Süt olmayan süt kullanın

Sade kahve ile aranız pek yok ama sütle de aranızda mesafe varsa badem, yulaf, kaju, hindistancevizi sütü gibi pek çok bitki bazlı sütü kahve rutininize ekleyebilirisniz. . Bu küçük dokunuşlar,  bitki bazlı bir diyet uygulayanlar için özellikle faydalı olabilir. Ayrıca, tadının enfesliğinden bahsetmiyoruz bile…

Kafeinsiz Kahve Çekirdeği Nasıl Seçilir?

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.