Dünyanın en ünlü rock gruplarından Scorpions’ın ellinci yılını kutlamak üzere soluğu KüçükÇiftlik Park’ta aldık.

10 binden fazla müzikseverin yer aldığı bir konser alanı hayal edin… Unutulmaz bir gece yaşamak için heyecanla Scorpions’ı beklerken, açılışı önce TNK, ardından Türk rock müziğin güçlü vokallerinden Şebnem Ferah performansları birer birer bizi geceye hazırladı.

Scorpions’un 50. yılını kutlamaya geldik. Evet, burda da kahve! 👊✊☕😄

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Saatler 22:15’i gösterdiğinde ise 50 yılı aşan kariyerleri boyunca nice eşsiz albüm, unutulmaz rock marşları, nesiller boyunca eskimeyen melodiler ve olağanüstü turnelere imza atan Alman grup Scorpions sahnede belirdi. Sahne çıkmasının ardından Türkçe konuşarak dinleyicileri selamlayan grup, şarkılarını söylerken bir ara ekranda Türk bayrağı görüntüleri yeraldı ki o an eminiz herkesin tüyleri diken diken oldu. Alkışlar, ıslıklar havada uçuşurken efsane bir gece yaşayacağımız da kesinleşmiş oldu.

scorpions istanbul
Scorpions’16 @KüçükÇiftlik Park Foto:bikahvebikeyif

Scorpions sahnede multimedya desteği ile müzikal tarihlerini özetlerken Still Loving You, Wind of Change, Rock You Like a Hurricane, Send Me an Angel, No One Like You, Always Somewhere, The Zoo, gibi farklı dönemlere damga vurmuş hit şarkılarını birer birer seslendirdi.

Scorpions, bizim için 12 Temmuz akşamını adeta bir rock şölenine çevirirken, sabahına kulaklarda unutulamaz gitar ve davul soloları kaldı…

Geceden notlar…
Geceyi tam olarak özetlersek; Hayvan gibi çaldılar! Konser gibi konser, vokal gibi vokal ve davul gibi davul!
TNK’den önce dj setinin başında sahne alan Nikki Wild ne güzel coşturdu.
’70 yaşında insanlar nasıl  enerji dolu olur’un vücut bulmuş halini gördük.
James Kottak gelmeyince ‘kottak attack’ diye bilinen soloyu Mikkey Dee’den dinledik. Nasıl efsaneydi! O nasıl kas, o nasıl kol kuvveti o nasıl davul sololarıydı beehh!

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.