İnanmazsınız ama biz yine Şebnem Ferah konserine gittik. Her seferinde ‘playlisti ezberledik, gitmeyelim ya’ deyip, kendimizi konser alanında buluyoruz. Sonrasında da hep ‘iyi ki’ diyoruz. İşte 18 Haziran Haziran Harbiye Açıkhava konseri de dolu dolu ‘iyi ki’ dedirten bir konser oldu.

Şebo tam 3 saat sahnede kaldı! Akustik bölüm sonrası tam bitiyor galiba dediğimizde üzerine +10 şarkı daha söyleyince dinlemelere, izlemelere doyamadık.

Her zamankinden daha anlamlı, daha coşkulu, daha enerjik ve kesinlikle daha eğlenceli bir gece yaşattı. O’nu uzun zamandır ilk kez bu kadar neşeli ve enerjik görmüş bile olabiliriz.

Şebo, Ya Hep Ya Hiç ile açtı konseri. Kadına şiddete, ülkenin bu akıl almaz gidişine haykırarak cevap verdi adeta.  Ardından eski-yeni şarkılarını sıraladı. Bizi efil efil Açık Hava Sahnesi’nde yine yine ve yine mest etti.

sebnem ferah konser

Ardından birkaç konserdir yer verdiği akustik bölüme geçildi. Halılar geldi, avizler indi, koltuklar yerleşti… Ve en sevdiğimiz, o sıcacık ev ortamı yaratıldı. Bu konserde daha önce başka albümlerde söylediği şarkıları hatta hiç söylemediği şarkıları da seslendirdi.  Mesela bizi Nur Yoldaş ile ve onun Saki’siyle tanıştırdı. ‘Bıktım artık yaşamaktan’ diye çığlıklarını atarken boğazı düğümletti, tüyleri diken diken yaptı.

Bülent Ortaçgil’in Değirmenleri, Sezen Aksu’nun Masum Değiliz’i ile yüreklerimize dokundu.

Laf arasında 44 yaşında olduğunu söylerken o teenage dönemlerimiz hızlı hızlı geçti gözlerimizin önünden. Hala bu kadar güzel, böylesine özel ve heyecanını hep ilk günki gibi tutan bir kadını neden  defalarca izlediğimizi bir kez daha anlatmış oldu.

Ve sonunda ‘Ne kadar iylik varsa hepimiz için hepsini dileyip, gerisine direniyorum’ diyerek gitti. Bize de aklımızın köşesinde yer edecek, 3 saatlik keyif dolu an’lar bıraktı.

buket doran

GECEDEN NOTLAR

  • Yılların Şebo’dan hiç ama hiç bir şey götürmediğini fark edip, her konserde içimizi acıtsa da, sert çığlıklarının ardında sakladığı naifliğini bize gösterdiği için O’nu bir kez daha çok sevdik.
    • Bildiğiniz üzre sevgili Metin Türkcan solo bir albüm yayınladı. (Canımız Metocumuzun bizle yaptığı nefisli röportajı da şuraya bırakalım) Şebo’da bunun üzerine bol bol gittik tabii. Metin’in albüm yaptığı için havalandığını, provalara gelmek istemediğini, hatta bir özel kulis istediğini söyleyerek bol bol eğlendi, güldürdü.
    • Metin Türkcan’ın albüm haberini verdikten sonra  bol bol ‘müzik magazin’ haberleri vereceğini söylerek, laf arasında Metin ve Buket’in eski sevgili olduğunu da eklemeyi ihmal etmedi.
    • Saki çok sevildi, Değirmenler’i canlı dinlemek ruhumuzu şenlendirdi
    • Yine olsa yine gider miyiz? EEEVVVEEETTTT!

https://www.youtube.com/watch?v=R2FUAO1Ky-4

ŞEBO’DAN ESPRİLER

En alakasız notaları çal Ozan ki, ben iyice şaşırayım… Caz albümü yapmak ister misin sen de? Yaptın mı? Seninki de mi tutmadı? Tutmaazzz…

Buket, güvenlik bana sırtını döndü… Bebeğim dön bana, sen de şarkı söyle.. Bi aç kendini…

Sesler çıkaran Aykan’a: Duymayacağımızı mı zannetin? Çalmak mı istiyorsun? Seni anlıyorum Metin’den sonra tabi…

Albüm yapmayı düşünüyor musun?
Buket sen?
Buket’in albümü tutmamış…

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.