Yeni yıl heyecanı yavaş yavaş bünyeleri sarıp, ruhları şenlendirirken, bu ay şehirde de bol bol yılbaşı na ön hazırlık yapacak, birbirinden keyifli etkinlikler bizi bekliyor. Konserler, yeni yıl alışverişi için hazırlanan festivaller, kahveler… Her birimizin seçimi ne olursa olsun, sonunda yeni yılın o umut ve mutluluk dolu harikulade havasını ruhlarımızda hissedeceğimiz kesin. Eh o zaman buyrunuz şehirde bu ay neler varmış, birlikte bakalım…

Coffee Carnaval Blues Session  3-4 Aralık

3-4 Aralık 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan “Coffee Carnaval Ankara Palas Blues Session”, Ankara’nın en eşsiz mekanında, en kaliteli kahveyi en iyi müzikle birleştiriyor. Artisan lezzetler, kavurmacılar, üreticiler, şovlar, workshoplar, kahveye dair ne varsa, yurt içi bir çok katılımcılar için bir araya gelerek kaçırılmayacak bir deneyim sunuyor. Tüm Kahveseverler; Ankara’nın en iyi Dj’i Indian (Hicri Bozdağ) ve Mojo Town ve In Rock müzik grupları ile Ankara Palas’ın efsanevi tarihi atmosferinde 2017’ye merhaba diyor.”

coffee-carnaval-ankara

Zubizu Yılbaşı Alışveriş Günleri 7-8 Aralık

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen “ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri” 7-8 Aralık tarihlerinde Volkswagen Arena’da ünlü marka ve tasarımcıları ağırlamaya hazırlanıyor. Dekorasyondan kitaba, aksesuardan spor giyime, ve takı tasarımına Türkiye’nin en seçkin ve prestijli markaları ve tasarımcılarının yanı sıra yeni ürün lansmanları ve kültür-sanat etkinlikleri de yer alacak

zubizu alışveriş

Uniq Hall, ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece’

Büyük ilgi gören ve iki sezon üst üste seyircisiyle buluşan “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunu bu sene UNIQ HALL atmosferinde tekrar tiyatro severlerle buluşuyor. Bernard-Marie Koltès’in yazdığı oyunun yönetmenliğini Melis Tezkan ve Okan Urun’un üstleniyor. Son dönemlerin sevilen oyuncusu Rıza Kocaoğlu tek kişilik performansı ile seyirciye tiyatro şöleni yaşatıyor.
riza kocaoglu

ÜÇ TUTKU Kitap Kahve Çikolata Festivali 16-25 Aralık

ÜÇ TUTKU Kitap Kahve Çikolata Festivali 16-25 Aralık 2016 tarihlerinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda şehrin kalbinde Harbiye Askeri Müze’de sizleri ağırlamaya hazır.

UNIQ Winter Tales

UNIQ Winter Tales, eğlenceye kaldığı yerden devam ediyor. “Kış hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!” dedirten Türkiye’nin en büyük açık hava buz pisti, kış dönemi boyunca gündüz ve geceleri (10:00-22:00) İstanbullulara muhteşem anlar yaşatacak… Şehrin içinde ağaçlarla iç içe, 1200m²’lik geniş, sakin ve nezih bir alanda doya doya buz paten ve kızak keyfini sunan pistte şarkıların ritmi patenleri hareketlendirecek. 

Serbest seans: Hafta içi 18.00’e kadar 25 TL, 18.00’den sonra 30 TL, Hafta sonu tüm gün 30 TL – Özel ders: 100 TL – Özel Ders 2 kişi: 130 TL – İleri seviye özel ders: 150 TL- 8’li ders: 700 TL – Kızak 5dk (Eğitmen Eşliğinde): 10 TL – Kızak 40dk: 20 TL – Oluk Açma (Paten Bileme): 50 TL

1479806776_uniq_istanbul_wintertales__6_

Kış Sahnesi: Mabel Matiz, Kalben, Evrencan Gündüz 23 Aralık

23 Aralık Cuma günü gerçekleşecek serinin ilk isimleri ise şöyle: Aysel Gürel anısına yapılan ‘Aysel’ albümünde Sultan Süleyman yorumuyla büyük beğeni toplayan; Gel, Arafta, Bir Hadise Var gibi şarkılarıyla pop müzik dünyasında yerini sağlamlaştıran Mabel Matiz, 2016 yılında kendi adıyla ilk albümünü yayınlayan, vurucu şarkı sözleriyle kendini sevdiren Kalben ve 16 yaşında müzisyenliğe başlayan, coverlarıyla şarkılara yeniden hayat veren Evrencan Gündüz olacak.

Kış Sahnesi: Mabel Matiz, Kalben, Evrencan Gündüz

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.