2015’in son ‘Şehirde Ne Var?’ yazısı… Yeni yıla sayılı günler kala, şehirde etkinlik sesleri giderek yükseliyor. Önceleri ağırlıklı olarak hafta sonları için bir etkinlik planı yaparken, şimdilerde neredeyse haftanın her günü nefis etkinlikler bizi bekliyor. Özellikle bu ayın favorisi, Zorlu PSM’de her salı gerçekleşecek olan #VestelGururlaYerli konserleri.  Bakalım bu ay Şehirde Neler Var?:) 

 

Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak

Tüm mal varlığını, eğitim konusunda Türkiye’nin en köklü ve öncü vakfı Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlardan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan Zeki Müren’in ölümünün 20. yılı için düzenlenen“Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” temalı anma etkinliklerinin İstanbul Sanat Güneşi bölümü, sanatçının doğum günü olan 6 Aralık Pazar günü başladı.

1449417207_5

Zeki Müren’in üniversite yıllarından kalan özel desen çizimleri, kostümleri, kişisel eşyaları ve çok özel fotoğraflarının yer aldığı “Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak”açık hava sergisi okulu Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı kampüsü bahçesi ve Osman Hamdi Bey Salonu’nda 6-21 Aralık tarihleri arasında gezilebilecek.

Ümit Besen, Teoman ve Duman aynı sahnede!

vodafonefreezone

Vodafone FreeZone Festivali; Teoman, Duman, Ümit Besen, Gaye Su Akyol ve daha birçok sürpriz isimle 20 Aralık Pazar günü Volkswagen Arena’da binlerce genci ağırlayacak.  Rock müziğinin efsane isimleri Teoman ve Duman’ın sahne alacağı Vodafone FreeZone Festivali’nde Deniz Tekin, Gaye Su Akyol, Son Feci Bisiklet, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Yok Öyle Kararlı Şeyler ve daha birçok sürpriz isim de gençlerle buluşacak.

Zorlu PSM’ ‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’

Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, uyumlu birlikteliklerini 8 Aralık Salı günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi  Ana Sahnesine taşıyor.   Bülent Ortaçgil, son stüdyo albümü Sen ile ölümsüz bestelerine yenilerini eklediği şarkılarını seslendirecek. 15 Aralık Salı Günü ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell sanhesinde Şebnem Ferah sahnede olacak.

MSA Yılbaşı WorkShopları

1446705166_Matmazel_Macaron___Y__lba_______zel

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), mutfakta ustalaşmak ve yılbaşını mükemmel sofralarla karşılamak isteyenlere Aralık ayında çok özel eğitim programları sunuyor. Yılbaşı teması ile tasarlanan “Tatlı Yeni Yıl Hediyeleri”, “Yılbaşı Menüsü”, “Çikolata Butiği – Yılbaşı Özel”, “Yılbaşı Cupcake’leri”,  “Matmazel Macaron -Yılbaşı Özel”, “Kahvaltı Keyfi – Yılbaşı Özel”,
“Yılbaşı Pastaları”, “Naked Cake – Yılbaşı Özel” ve “Yılbaşı Cooktail” gibi ilgi çeken keyifli günlük programlar da Aralık ayında yer alıyor.

ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri, 9-10 Aralık tarihlerinde Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. 150’den fazla seçkin markanın katılım göstereceği “Lüks Hediye Fuarı” olarak da nitelendirilen “ZUBİZU Yılbaşı Alışveriş Günleri”, kültür sanat aktiviteleri ile de desteklenecek.
12277586_550979861725011_622126528_n
Türkiye’de önemli sanatçıları destekleyen Galeri Merkur, Ara Güler’in fotoğraf kariyerinden bir kesit sergisiyle, etkinliğin sanat koridorunda ziyaretcilerle buluşuyor olacak. Ayrıca başarılı kişisel gelişim yazarı Aret Vartanyan, 9 Aralık Çarşamba günü ziyaretçilerle bir araya gelerek kitaplarını okurları için imzalıyor olacak. 2 günlük etkinlik süresince gerçekleşecek Çiçek Workshop’unda Inside Flowers, rengarenk çiçeklerle çeşitli objeleri bir araya getirerek farklı tasarımlar sunuyor olacak.

BURALAR SENSİZ EKSİK:)

instagram.com/bikahvebikeyif

facebook.com/bikahvebikeyif

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.