Şehirde ne var? (Ekim 2017)

“Yaz çabuk bitti 3 hafta gibiydi bilemedin 3 hafta 1 gün gibiydi” demişti Yıldız Tilbe twitter hesabında. Galiba şu an ona hak vermemek değil. Yaz hızlıca bitti ama eylül ayı sanki ondan da hızlı geçiverdi. Okula dönüşler, şehre adapte olmalar, şehirde yükselen müzik sesleri, aynı güne çakışan kültür – sanat etkinlikleri aslında sonbahara hızlıca bir giriş yapacağımızın habercisiydi fakat yine de böyle hızlı bir geçişi hiçbirimiz beklemiyordu. Eylül bitti, Ekim ayına serin bir ‘merhaba’ dedikten sonra ne mutlu ki bu ay da bol etkinlikle koşuşturmalı geçecek, bize de aralarından favorilerimizi seçip gitmek düşecek! Keyfiniz bol olsun.

5 Ekim – 7 Aralık Perşembe Sineması

Perşembe Sineması gösterimleri SALT Galata’da devam ediyor. Bu yıl, çeşitli “ev” hâllerini irdeleyen Perşembe Sineması’nın sonbahar programı, kurgu ve belgesel 10 uzun metraj filmden oluşuyor. Türkiye’de ilk kez gösterilecek olan Citizen Jane: Battle for the City [Yurttaş Jane: Kent için Mücadele] (2017) belgesel filmiyle başlayacak olan program, her Perşembe saat 19.00’da SALT Galata’daki Oditoryum’da gerçekleştirilecek.

 

1-9 Ekim Filmekimi

Sonbaharın en çok konuşulan sinema etkinliği Filmekimi, 29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde İstanbul’da, ekim ayı boyunca da İstanbul dışında en çok beklenen, ödüllü filmlerin gösterimlerine devam edecek.

6-7 Ekim  La La Land in Concert

Aşıklar Şehri, İstanbul’a taşınıyor! 2016 yılına damgasını vuran 6 Oscar ödüllü Damien Chazelle filmi La La Land, Justin Hurwitz imzalı Oscar’lı müziklerinin şef Thiago Tiberio yönetiminde Sinema Senfoni Orkestrası ve piyanoda Ercüment Orkut eşliğinde ve dev perdede gösteriminin gerçekleşeceği La La Land in Concert’la 6-7 Ekim’de Mercedes-Benz ana sponsorluğuyla Zorlu PSM Ana Tiyatro’da!

Bilet fiyatları

1.Kategori: 240,00 TL

2.Kategori: 190,00 TL

3.Kategori: 155,00 TL

4.Kategori: 120,00 TL

5.Kategori: 80,00 TL

10 Ekim – Dream Theater

Progresif rock / metal’in efsanevi topluluğu Dream Theater, kariyerinin en önemli albümü Images & Words’ün 25. yıldönümünde çok özel bir konseptle İstanbul’a geliyor. 10 Ekim’de Volkswagen Arena’da gerçekleşecek bu turnede grup üç perde çalıyor. İlk perde grubun farklı dönemlerinden öne çıkan şarkıları içeriyor. 2. ve 3. perdelerde ise “Images and Words” albümü ve “A Change of Seasons” eksiksiz çalınacak.

Bilet fiyatları:

Sahne Önü – 265.00 TL
Turkcell Platinum Tr – 175.00 TL
Tribün – 175.00 TL
Normal Ayakta – 165.00 TL
12- 26- 30- 31 Ekim Kürk Mantolu Madonna

Yazılmasının üzerinden yetmiş yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, en çok okunanlar listesinden adı eksilmeyen, Türkiye okurunun başucu kitabı Kürk Mantolu Madonna; dünyada ilk defa tiyatro oyunu olarak seyirci karşısına çıkıyor.  Engin Alkan’ın sahneye uyarlayıp yönettiği, başrollerde; Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner ve konuk oyuncu Kayhan Yıldızoğlu’nu izleyeceğiniz “Kürk Mantolu Madonna”, okuyucusunda derin izler bırakan Sabahattin Ali’nin ölümsüz eserini, ilk kez tiyatronun büyülü dünyasında yaşamaya davet ediyor.

Bilet fiyatları

Tam – 70.00 TL

Öğrenci – 50.00 TL
13-15 Ekim –  Acı Fest Chili & Chill

Türkiyenin ilk ve tek acılı lezzetler festivali Acı Fest Chili & Chill, 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park İstanbulda düzenleniyor. Türkiye ve dünya mutfağının en seçkin acılı lezzetlerini İstanbullular ile buluşturmaya hazırlanan Acı Fest Chili & Chillde, katılımcıları tadımlar, çeşitli workshoplar, konserler ve eğlenceli etkinlikler bekliyor.

13- 15 Ekim İzmir Coffee Festival

İzmir’in ilk özel ve en büyük festivali İzmir Coffee Festival ikinci kez kahve severler ile buluşuyor! İzmir’in denizi, keyfi, modernliği, güzel kızları, yakışıklı erkekleri, eşsiz mutfağı, sanatı, modası, konforu, dansçıları, sporcuları, manzarası ve çok daha fazlası ile ikinci kez aynı yerde (İzmir Arena) ve aynı tarihlerde (13-14-15 Ekim 2017) gerçekleşecek.Festival saatleri de yine aynı; öğlen 12:00’den gece 24:00’e kadar sürecek.

Bilet fiyatları

Günlük: 38,00  TL

Kombine : 76,00 TL

21 Ekim – Iggy Azalea

Dünyaca ünlü yıldız Iggy Azalea, ilk kez İstanbul’a geliyor! “Fancy” ve Ariana Grande ile düeti “Problem” singlelarini ard arda Billboard Hot 100 listesine sokarak The Beatles’ın rekorunu kıran Iggy Azalea, ilk kez KüçükÇiftlik Park’ta sevenleri ile buluşacak.

Bilet fiyatları

VIP – 350.00 TL
Sahne Önü Ayakta – 160.00 TL
Normal Ayakta – 80.00 TL

 

27 Ekim –  Harvest Festival

Son senelerin en çok konuşulan festivali Harvest Festival, bir yıl aradan sonra 27 Ekim’de geri dönüyor. Misafirlerini her adımda başka bir deneyime sürükleyen festivalin headliner’ı Jungle, ikinci ismi ise Kovacs! Ekolojik gıda ürünlerinden kıyafete, takıdan plaklara, manavdan kahve dükkanlarına kadar üretimin parçası olabileceğiniz birbirinden güzel yeniliklerle tanışacağınız Harvest Festival, iyi müziğin yanı sıra birçok sanat dalının çatısı altında ziyaretçilerini öğretici, özgürleştirici atölyeler ile buluşturup, yüzlerce ürünün oluşumuna ve el değiştirmesine yine ev sahipliği yapacak.

Bilet fiyatları:

Ayakta – 75.00 TL

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.