Hoşgeldin kahve keyiflerimizi artıran, en sevdiğimiz mevsim sonbahar! Eylül ayında şehirde müziğin sesi yükseliyor ve bizi birbirinden keyifli konserler bekliyor. Bu ay şehirde neler var, gelin birlikte bakalım.

3. Kadıköy Plak Günleri
Kadıköy Belediyesi bu yıl üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’yle geçmişin izlerini, Müzeyyen Senar’la geleceğe taşıyacak. 8- 9 Eylül tarihlerinde 2 gün sürecek Kadıköy Plak Günleri, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecek.

Fizy İstanbul Müzik Haftası
fizy İstanbul Müzik Haftası, Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production Group organizasyonuyla, fizy ana sponsorluğunda ilk kez 18-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Athena, Ayhan Sicimoğlu, Bülent Ortaçgil, Edis, Emre Altuğ, Gripin, Kalben, Kenan Doğulu, MFÖ, mor ve ötesi, Nil Karaibrahimgil, Selda Bağcan, Şebnem Ferah ve Teoman gibi müzik dünyasının sevilen isimlerin sahne alacağı festival kapsamında yerli sahnenin yıldız isimlerinin yanı sıra Norveçli söz ve beste yazarı, indie folk/pop sanatçısı Erlend Øye & La Comitiva, Peter Kruder ve Richard Dorfmeister’ın ortak projesi Kruder & Dorfmeister, 25 Years Anniversary ile birlikte unutulmaz konserlere imza atacak.

Müziğin Eğlencenin Buluşma Noktası: Performans Sokağı
İstanbulluların yeni buluşma noktası Grand Pera, tüm müzikseverleri Türkiye’nin ilk ve tek sokak sahnesi olan Performans Sokağı’na davet ediyor. Beyoğlu’nun büyülü atmosferini müziğin birleştirici gücünde buluşturan Grand Pera Performans Sokağı, Eylül ayından itibaren cumartesi akşamları Türkiye’nin en iyi müzisyenlerini sahnesinde ağırlıyor. Grand Pera Performans Sokağı’da 1 Eylül cumartesi akşamı gerçekleşecek ilk konserde, sahnede “Umrumda Değil”, “Vursalar Ölemem” ve “Arzular Arsız” gibi coverlarla dikkat çeken genç şarkıcı Melek Mosso olacak.

Oscar and the Wolf
Dünyaca ünlü Belçikalı indie pop grubu Oscar and the Wolf, sevenleriyle buluşmak için King ev sahipliginde Istanbul’u taçlandırmaya geliyor!

“You’re mine” , ‘’Breathing’’ , “Joaquim” gibi hit’leriyle Türkiye’de çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Oscar and the Wolf, yeni albümü “Infinity” ile başarılı müzik kariyerine devam ediyor.

Contemporary Istanbul
Contemporary Istanbul,uzun soluklu projelerle Türkiye’nin kültür sanat hayatına katkı sağlayan Akbank Ana Sponsorluğunda 19 Eylül’de davetliler özel önizlemesiyle başlıyor. 20 ile 23 Eylül tarihleri arasında 13. kez düzenlenecek ve İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak fuar, bölgenin önde gelen genç ve köklü galerilerin yanı sıra farklı ülkelerden gelen yeni galerileri de ağırlayacak.

Red Bull Music Festival
Beş güne yayılan dört farklı konsept, film gösterimleri ve iki farklı sergi ile 60 sanatçının sahne alacağı Red Bull Music Festival İstanbul 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu kapsamlı festival tam 7 ayrı mekânda, farklı disiplinleri ve farklı müzik janralarını festivalin özel temaları altında bir araya getirecek.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.