Kasım ayında şehirde bol müzik, bol konser, bol etkinlikler var! Ajandalarınıza aşağıda yazan tarihleri not edin, biletleri erkenden almayı ihmal etmeyin. Sonharı tüm renkleriyle yaşamak için kendinize keyif dolu zamanlar ayırmayı da unutmayın 🙂 

3. İstanbul Tasarım Bienali 22 Ekim – 20 Kasım

3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim – 20 Kasım arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X Istanbul, DEPO, Alt Sanat Mekanı ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde gerçekleşiyor. Beatriz Colomina ve Mark Wigley küratörlüğünde “Biz İnsan Mıyız?: Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığı etrafında insan ve tasarım kavramları arasındaki yakın ilişkiye odaklanan bienalde 70’in üzerinde iş sizleri bekliyor.

Kadebostany 4 Kasım

Bugüne kadar yayınladıkları iki stüdyo albümünde kendi Pop Cumhuriyetini ilan eden ve dünyanın en küçük ülkesini kuran İsviçreli grup Kadebostany, 4 Kasım’da Zorlu PSM sahnesinde hayranlarıyla buluşuyor!

Moderat 11 Kasım

Zorlu PSM, Türkiye’de yılın en önemli müzik olaylarından birine ev sahipliği yapıyor! III’yle yılın albümlerinden birine imza atan, elektronik müziğin en heyecan verici gruplarından Moderat, 11 Kasım’da Zorlu PSM sahnesinde olacak!

İstanbul Komedi Festivali 15-20 Kasım

“Söyleyin de beraber gülelim!” sloganıyla yola çıkan İstanbul Komedi Festivali 15-20 Kasım 2016 tarihlerinde BKM Tiyatro, BKM Mutfak, Sahne Beşiktaş, Zorlu PSM, Uniq Hall’de. BKM, beş gün sürecek festival kapsamında, mizahın ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi isimlerini ağırlayacak.


Oh Land 29- 30 Kasım

“Wolf & I”, “White Nights”, “Perfection” gibi ezbere bilinen şarkıları ve aşırı doz sempatikliğiyle kalplerde taht kuran Oh Land, Garanti Caz Yeşili kapsamında 29 ve 30 Kasım tarihilerinde Salon İKSV’de olacak.

Sofi Tukker 15 Kasım

Amerikalı jungle-pop ikilisi Sofi Tukker, 15 Kasım Salı akşamı Babylon’da!
Müzik kariyeri New Yorklu grup The Knocks’un desteğiyle başlayan ikili, Brezilyalı şair Chacal’ın Relógio şiirinin sözlerini içeren ilk single çalışmaları “Drinkee” ile dikkatleri üzerine çekti. Sofi Tukker’ın oldukça ilgi gören single’ı, Apple Watch kampanyası için tercih edildi. Gitar melodileri ve tempolu davul ritimleri etrafında şekillenen parçalarıyla Sofi Tukker, özgün kişiliklerini ve yüksek enerjilerini canlı performanslarında sahneye taşıyor. Bu yıl yayınladıkları “Soft Animals” EP’leri ile enstrümantal müzikle modern teknolojiyi harmanlayan Sofi Tukker, 15 Kasım’da dinleyicileri Babylon’a bekliyor.

Gaye Su Akyol 19 Kasım

Yerli sahnenin kendine has isimlerinden Gaye Su Akyol, yeni albümünün ilk konseriyle 19 Kasım akşamı Babylon’da olacak.
2014 yılında bestesi ve güftesi kendine ait ‘Develerle Yaşıyorum’ uzunçaları ile karşımıza çıkan Gaye Su Akyol, Türk müziğinin geleneksel dokusunu pop, rock ve electronica ile ustaca bir araya getiriyor. Bas, davul, gitar triosuna eklediği yerel çalgılara eşlik eden kadife sesi ve Doğu-Batı sentezi oluşturan Gaye Su Akyol yeni albümünü Babylon’da kutluyor.

Redd 24 Kasım

Türkiye rock müzik sahnesinin güçlü isimlerinden Redd, 24 Kasım akşamı Lenovo’nun katkılarıyla Babylon sahnesinde!
İlk albümleri “50/50”yi 2005 yılında yayınlayan Redd, kariyerine “Kirli Suyunda Parıltılar”, “Plastik Çiçekler” ve “Böcek”, “Gecenin Fişi Yok”, “21” ve “Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümleri ile devam etti. Mart 2016’da yayınladığı son albümü “Mükemmel Boşluk” ile müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran Redd, aynı zamanda pek çok toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8zn_pq0PukA

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.