3 Mart – Göksel

Türk pop müziğinin kendine özgü yorumu ile en önemli kadın yorumcu ve söz yazarlarından Göksel, 3 Mart’ta Dorock XL sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

3- 30 Mart – Beyaz

Kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen bir kız kardeş… Uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablası… Ölüm döşeğindeki annelerinin başında bekleyen iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşması… “Beyaz” birleştirir bütün renkleri. Çünkü “Şu ölümlü dünyada hiçbir şey önemi değil… Hiçbir şey…” Derya Alabora ve Deniz Çakır’ın oynadıkları Beyaz, 3- 30 Mart tarihleri arasında, İstanbul’un çeşitli sahnelerinde tiyatroseverlerle buluşuyor.

 7 Mart – BacktotheSound sunar!

Dördüncü yılında ilerleyen İstanbul merkezli müzik ve kültür & sanat sitesi backtothesound.com tümüyle bağımsız bir sahne serisine start veriyor. Alternatif Sesler Sahnesi başlığındaki serinin açılışı 7 Mart Çarşamba akşamı KargART’ta gerçekleşecek. Üst üste iki ayrı konser merkezinde gerçekleşecek Alternatif Sesler Sahnesi bilet ücreti ise 50 TL.

10 Mart-10 Mayıs  – 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali

Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Sinemanın ustalarından 48 filmin gösterileceği, 10 Mart-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Paneller, forum, atölye ve söyleşilerle dopdolu bir program vadeden festival; İstanbul’un ardından Trabzon, İzmir, Antalya, Bodrum, Mersin, Adana, Diyarbakır’da kadınlarla buluşacak.

9-25 Mart – Notre Dame De Paris

Victor Hugo’nun ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan Notre Dame De Paris müzikali orijinal dili Fransızca’da sahnelenmek üzere, 21 performans için 9-25 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da!

16 Mart – 10 11 12

İstanbul’un en büyük tiyatro salonu Uniq Hall, Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın başrollerinde olduğu, biletleri dakikalar içinde tükenen tiyatro oyunu 10 11 12’yi ağırlıyor! 10 11 12, 16 Mart’ta Uniq Hall’de.

31 Mart – LP

Çoğu kişi onu iki yıl önce yayımladığı, YouTube’da 91 milyon, Spotify’da 44 milyon dinlenen, bir dinleyenin bir daha aklından çıkaramadığı “Lost on You” şarkısıyla tanıyor… Şarkıcı, söz yazarı LP, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, Pasion Turca işbirliğiyle düzenlediği özel iki konserde Ankara ve İstanbul’da hayranlarıyla buluşmaya geliyor. LP, 31 Mart akşamı Congresium Ankara’da olacak.

31- Mart – IAMX

Öncü İngiliz trip-hop topluluğu Sneaker Pimps’in solisti Chris Corner’ın solo projesi IAMX, 31 Mart’ta %100 Music konserleri kapsamında IF Performance Hall sahnesinde!

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.