Nisan ayı yine bol konserleri, bol sanat dolu geçecek. Bu ay şehir de ne mi var? Buyrunuz birlikte bakalım…

Glykeria İş Sanat’ta
Güçlü sesi ve özgün yorumuyla rebetikoyu tüm dünyada kitlelere sevdiren Yunan diva Glykeria, Türkiye’deki hayranları ile 3 Nisan akşamı İş Sanat’ta buluşacak. Amerika’dan Yeni Zelanda’ya uzanan geniş bir coğrafyada kendi ülkesinin müziklerini ve kültürünü tanıtan Glykeria’nın repertuvarında Zülfü Livaneli, Erkin Koray, Sezen Aksu’dan da şarkılar bulunuyor.

Damdaki Kemancı
Broadway’in efsane müzikali Damdaki Kemancı (Fiddler on the Roof), Zorlu PSM’nin ilk Türkçe müzikal prodüksiyonu olarak Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sanatseverlerle 4-12-21-22 Nisan tarihlerinde buluşmaya devam ediyor. “Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı müzikalinin oyuncuları arasında Binnur Kaya, Mehmet Ali Kaptanlar, Özgür Çevik ve Ceren Gündoğdu gibi değerli sanatçılar yer alıyor.

İstanbul Film Festivali
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 37. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl 6-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en yeni örneklerinden kült yapıtlara, usta yönetmenlerin son filmlerinden yeni keşiflere ve gizli hazinelere 198 uzun metrajlı ve 12 kısa filminden oluşan zengin programıyla festival takipçileriyle buluşacak.

Sónar Istanbul
Bu yıl 25. yaşını kutlayacak müzik, yaratıcılık ve teknolojinin buluşma noktası Sónar Festivali’nin İstanbul ayağı, 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul’un müzik programı Fatboy Slim, Black Coffee, Booka Shade, Pan-Pot, Joseph Capriati, Erol Alkan, Forest Swords, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Gas, Fatima Yamaha, Honey Dijon, Rival consoles, ve daha pek çok ismin yer aldığı baş döndüren isimlerden oluşacak.

Sesle Meditasyon: Yansımalar
Meditatif ve deneyimsel bir ses boyutu projesi olan “Sesle Meditasyon”, “Yansımalar” başlığıyla 11 Nisan’da yeniden Zorlu PSM’de! Soundala Therapy tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte “yansıma” kavramının yeni bir perspektif ile sorumluluk alarak incelenmesi ve gözlemleme adına ses şifası terapisi tekniklerinin kullanıldığı içsel bir serüven yaşanacak.

Bezirhane’de Sanat Dolu İlkbahar
Mytha Hotel Anthology’nin yedi olağanüstü otelinden birisi olan argos in Cappadocia, Bezirhane konserleriyle sanatı Kapadokya’ya taşımaya devam ediyor. argos in Cappadocia, Nisan ayı içerisinde cazdan, klasik müziğe, tiyatro oyunlarına kadar birçok önemli etkinliğe sahne olacak; 4 Nisan 2018: Jehan Barbur
7 Nisan 2018: Piyanonun Büyüsü – Deniz Gür – Piyano Resitali 21 Nisan 2018: Mahnılardan Türkülerle Azerbaycan – Türkiye Dostluk Konseri ile müzik severlere harikulade anlar yaşatacak.

 

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.