Yeni yılın ilk ayında şehirde var? İşte kaçırılmaması gereken Ocak 2018 etkinlikleri. 

Woyzeck Masalı

Woyzeck Masalı Georg Büchner’in ‘Woyzeck’ adlı oyunundan uyarlanan ve bir rock müzikali olarak karşımıza çıkan WoyzecMasalı Erdal Beşikçioğlu yönetmenliğiyle yeniden karşımızda…. Tatbikat Sahnesi, yenilenmiş Woyzeck Masalı kadrosuyla 4 Ocak Perşembe günü UNIQ Hall sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor.

İntiharın Genel Provası

“İntiharın Genel Provası”, 20. yüzyılın Balkanlar’dançıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın “Underground” filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi… 9 Ocak Salı, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

 

Sertab’ın Müzikali

120 dakika konser, gösteri ve ötesi… Bu yıl sanat hayatında 25.yılını kutlayan Sertab Erener, şarkılarının hikayelerini sesi ve dansları ile anlatıyor. Şov içinde son albümü Kırık Kalpler’in yanı sıra 25 yıldır dillerden düşmeyen Mecbursun, Kumsalda ve Zor Kadın gibi hitleri de yer alırken, 120 dakika sürecek şov; tarihler 19 Ocak’ı gösterdiğinde Uniq Hall Sahnesi’nde sanatseverler için müzikal tadında konserden çok gösteri kıvamında olacak.

MSA – Yeni Nesil Kahve

Kahveye ve geçirdiği her aşamaya saygı duyma felsefesini benimseyen bu akım, coffee shoplardan sonra artık evlerimize de konuk oluyor. Bu akımla özdeşleşmiş demleme ekipmanlarını tanımak ve ne gibi lezzet farklılıklarına sahip olduklarını deneyimlemek isteyenler için istikamet MSA!

Genç Bi Şenlik

İstanbul’un en köklü liselerini bir araya getiren ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan “Genç Bi Şenlik ‘Sömestr” için geri sayım başladı. Teoman, Manga, Ezhel, Pera ve Dolu Kadehi Ters Tut ’un sahne alacağı “Genç Bi Şenlik ‘Sömestr”, 20 Ocak Cumartesi günü Ülker Spor ve Etkinlik Salon’unda gerçekleşecek.

Bana Bak!

Bana Bak! Jean-Michel Basquait, Günther Förg, Janine Antoni, Marlene Dumas, Bruce Nauman, Curro González, Stefan Hablützel, Roni Horn gibi 22 sanatçıya ait eserlerin yer aldığı Bana Bak!, ‘Ia Caixa’ Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar’ sergisiyle çağdaş sanat ekseninde yeniden yorumlanıyor. Bana Bak! 4 Mart 2018 tarihine kadar Pera Müzesi’nde ziyaret edilebiliyor.

Yavuzfest

Türk rock müziğinin altın çocuğu Yavuz Çetin’in anılacağı Yavuz Çetin Müzik Festivali, rock konvoyu 27 Ocak’ta İzmir Arena’da gerçekleşiyor. 17’inci ölüm yıldönümünde sanatçı arkadaşları ve sevenleri tarafından düzenlenen gecede türk müziğinin birbirinden önemli isimleri yer alacak.

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.