Yeni planlar, yeni hayaller için kendimizi hazırlamanın tam zamanı. Yepyeni bir yıl, yepyeni bir başlangıç… Yeni bir ay, yeni etkinlikler, yeni hayaller, yeni kahveler.. 🙂 Yeni ayla birlikte şehirde bu ay bol bol kar var, keyif var:) Ocak ayında şehirde başka ne var? dersen, birbirinden  nefis etkinlik önerileri var…

Let it snow let it snow let it snow ❄❄☕ @starbucks_tr @starbucks

Varsa bi kahvenizi alırım (@bikahvebikeyif) tarafından paylaşılan bir video ()


Yaşamaya Dair
Genco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan “Yaşamaya Dair” adlı müzikli gösterisi, sahnelenmeye devam ediyor. Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyun 5 Ocak Kadıköy Halk Eğiitim Merkezi, 6 Ocak Trump Kültür Mekezi, 27 Ocak’ta ise Sabancı K. Sarayı Hasan Tahsin S. İzmir’de olacak.

alipasahani_biletix_3-18
Vodafone FreeZone Festivali: Duman
Duman, 9 Ocak’ta Bursa Açıkhava’da sahnede olacak. Deniz Tekin ve Yok Öyle Kararlı Şeyler de festivale renk getirecek isimler arasında yer alıyor.

1673-vodafone-freezone-festivali-duman-konseri-566ee1b59e29e
Şakalı Akustik
Aramızda Harun Tekin ve Koray Candemir, sevmeyen var mı? cevabınızın hayır olduğunu düşünüyore ve ocak ayının en yeni etkinlik haberini veriyoruz. Yılların eskitemediği karizmatik ikili “Şakalı Akustik” adlı projeleri ile 15 Ocak’ta Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda ilk kez sahne alacaklar.

maxresdefault
Sömestr Fest2016
‘Sömestr tatilinden daha güzel bir şey varsa o da Sömestr Fest’tir!’ mottosuyla yola çıkan ‘Sömestr Fest, 23-24 Ocak’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Athena, Cem Adrian, Aydilge, Duman sahne alacak isimler arasında.

somestr_fest2016
Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak
Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren, 20. ölüm yıldönümünde TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı tarafından düzenlenen bir bağış konseriyle anılacak. “Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” temalı anma etkinliklerinin İstanbul Sanat Güneşi bölümünde Türkiye’nin önde gelen ses sanatçılarının katılımıyla görkemli bir konser hayata geçirilecek. 7 Ocak 2016 tarihinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezinde olacak.

1451384163_G__rsel

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.