Yeldeğirmeni için ‘kahveci ‘popülasyonu giderek artarken, semtin açık ara iyilerinden birisi hiç şüphesiz Küff…Kadıköy İskele’den Yeldeğirmeni’ne doğru çıkarken solunuzda karşınıza çıkacak olan Küff, önce duvardaki dev görselleriyle dikkatinizi çekip, ardından sizi içeriye aldığında ise sıcak ve keyifli ortamıyla kalbinizi kazanacak. Tam bir ‘pet frendly’ mekanı olan Küff’te sağlı sollu karşınıza çıkan kedilere selam verip, mıncırırken, içeriye geçtiğinizde duvardaki kitaplığa vurulacaksınız. Kitaplarla kesişip kahvenizi yudumlarken, soluğu kitaplığın yanında alma ihtimaliniz ise oldukça yüksek.

Üçüncü dalga kahve çeşitlerinin bolca yer aldığı Küff’te bizim favorimiz cortado… Tabi buraya sadece kahve için gideceksiniz diye bir şey yok.. Siz de kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğuna inanlardansanız ve güne Yeldeğirmeni’nde iyi bir kahvaltı ile başlamak istiyorsanız o halde Küff, bunun için de oldukça ideal bir seçim olacak.  Klasik, köy ve sokak kahvaltısı gibi seçenekleri hem doyurucu hem fiyat olarak da oldukça makul.
Yani dememiz o ki; eğer Kadıköy’ün sokaklarında kaybolmayı seviyor, Yeldeğirmeni’nin denize çıkan sokakları arasında dolanırken ufak bir mola vermek istiyorsanız; istikamet Küff..
Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No 54/B,Kadıköy/

Küff Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.