Kalben ismini yakın zamanlarda hiç duydunuz mu? Hani şu muazzam sesli, nefisli şarkıların sahibi kadın. Eğer henüz kendisini keşfetmediyseniz, dinlemediğiniz her şarkısında çok şey kaçıyorsunuz benden söylemesi.

IMG-20150828-WA0024

Parkfest performansının ucundan dinledikten sonra dün gece Dorock XL sahnesinde ilk kez dinleme fırsatı yakaladım Kalben’i. Ne çok şey kaçırmışım meğer. (İnanın abartmıyorum, dinlediğiniz zaman ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız)

Harikulade şarkıları, araya serpişen sıcacık gülüşü, muhteşem sesi… Dinledikçe doymuyor, bir bakıyorsunuz performansın sonuna geliyorsunuz.

Bir de şarkı aralarında ufak ufak sohbetler ediyor, şarkılarının hikayelerinden bahsediyor, tatlı tatlı espriler sıkıştırıyor. Bazen kendi gülüyor,
bazen de istediği reaksiyonu alamadığında “bir daha espri yapmayacağım” diye kendi kendine söz veriyor. Sonra yeniden şarkılarına sarılıp, dinleyicileri sesiyle büyülüyor.

Yani anlayacağınız samimiyetini, sevgisini, aşkını, duygusunu tam da kalpten paylaşan bir sanatçı Kalben. Dün gece de oradaki herkese keyif dolu saatler yaşattığı bir gerçek.

Umarım çok çok daha fazla dinleyeceğimiz günler gelir, yine hep bir ağızdan haykırırız şarkılarını.

Sen çok yaşa, çok söyle Kalben.

Performans kalplerim de şöyle (dinleyin, dinlettirin)
Canavar Merdiveni
Taşikardi
Aramızda
Çorap

Şuradan takip edebiliyor; www.facebook.com/kalbenden
Şuradan da dinleyebiliyorsunuz; www.soundcloud.com/kalbenben

Yazan:

bikahvebikeyif

Kahve, keyif ve yaşam platformu.